1. 1.
  ceren özdemir
  6 -2 ... yabba dabba doo
 2. 2.
  Işıklar içinde..
  ceren özdemir
  12 -2 ... ferditayfur
 3. 3.
  Üç vakte kadar unutulacak olan maktul isim. "Unutursak kalbimiz kurusun" diyenlerin unuttuğu onlarca isim var. Toplum yapımız balık hafızalı, fil hafızalı olan batı toplumlarının aksine... Ölen öldüğü ile kalıyor bu memlekete, ateş düştüğü yeri yakıp duruyor. Memleketi yönetenlerin umurunda bile değil bu ölümler. Kadınlar ölmüş, çocuklar tecavüze uğramış hepsi onlar için minik bir altyazı. Görmedikleri, görmek istemeyip Okumadıkları puslu bir altyazı.
  13 -4 ... el ojala
 4. 4.
  ülkemizde yaşanan erkek terörünün son kurbanı.

  üzüleceğiz, ağlayacağız, kimimiz kınayacak yapılan vahşeti ama iki gün sonra hayatımız eski haline dönecek. peki bu gencecik kızın, ailesinin dönecek mi dönebilecek mi? maalesef hayır.

  bu ülkede ciddi yaptırımlar uygulanmazsa yarın hangimizin öleceği belli değil.
  -1 ... tambievkedisi
 5. 5.
  bu tarz olaylardan sonra erkek terörü diyenleri gördüğüm zaman tekmeleyesim geliyor. ulan daha bıçaklayanın cinsiyeti belli değil, bıçaklanma nedeni belli değil ancak bir takım beyinsiz sürüsü hemen erkek terörü yazıyor. Ulan belki hemcinsi tarafından bıçaklandı, belki bıçaklanma nedeni gasp, kapkaç vb bir olaydı. Aferin! Böyle diye diye tüm erkekleri ötekileştirip kendinize küstürün. Ardından barzo, varoş, serseri olmasına rağmen flört ettiğiniz o piç erkekler tarafından şiddet gördüğünüzde bıçaklanıp öldürüldüğünüzde, diğer erkeklerin hiçbiri bunu siklemediğinde, size yardım etmediğinde o zaman ben sizi görürüm. Bu kız gerçekten erkek arkadaş cinayetine kurban gittiyse de bunun adı ''erkek terörü'' değil ''kadın cahilliğidir''. Zira serseri, varoş, düşük profil erkeklerle flört edip şiddet görünce de suçu tüm erkek camiasına atan kadın cahildir ve geri zekalıdır. ''bana sevgilini söyle sana kim olduğunu söyleyeyim''.

  bu arkadaşa da sonuna kadar katılıyorum: #42506041
  10 -21 ... kazuo kiriyama
 6. 6.
  Düşünsenize evladınızın burnu kanasa korkudan kalp krizi geçirecek gibi oluyorsunuz. Tırnağının ucuna zarar gelsin istemiyorsunuz? Sonra " kocam bana sahip çıkacak! Erkektir yapar! Kadın kısmı kanciktir!" Gibi boş beleş şekilde konuşan bir annenin yetiştirdiği oğul sizin evladınızı öldürüyor. Hem de büyük bir hınçla? Siz biraz düşünsenize? Evet. Herkes bugün bu konuyu düşünsün.

  insanlığın birinci görevi : anne baba olmayı hakkedip haketmediklerini düşünmeleri ve çocuklarını en iyi şekilde nasıl terbiye edebilecekleri olmalı.
  8 -4 ... uzak diyarlarda evli barkli
 7. 7.
  Yazık olmuş kıza gerçekten.
  Güzel ve yetenekli olmakta zor bu dünyada. Çok kıskananın çekemeyenin oluyor.
  Kardenuzde ve doğuda yaşamak gerçekten zordur.
  Her türlü suç gelebiliyor insanın başına.
  Hayat bu işte kızın instagram hesabında attığı son iki hikaye hala kaybolmamış
  Ayrıca twitter hesabına şu twiti sabitlemiş

  (Sınırlarımın ötesine geçmeyi öğreniyorum ve artık isteklerimi bastıranların yanında duramam. "" Bazen büyümek için insanları geride bırakmak zorunda olduğumu öğrendim"" ve bu öz sevginin ötesinde, nihayet kim olduğumun meselesi.)

  Malesef insanın hayatına aldığı bazı insanları geride bırakması kolay olmuyor. Her insanı hayatına almanın bedelini ödüyor kişi iyi ya da kötü olarak. Seçimlerimizin her biri büyük sonuçlar doğurabiliyor. Bu yüzden gerçekten arkadaşlıklar ve ilişkiler kurarken çok dikkat etmeliyiz. Ayrıca bir sınırı var herşeyin biz istesekte istemesekte bunlara uyuyoruz mecburen. isteklerimizi dizginliyoruz. Şu şampuan reklamlarında gösterdiği gibi sınırları sen çiz, sınırların ötesine geç mevzusu tamamen bir aldatmaca bir hikaye.
  3 -1 ... lenova
 8. 8.
  Kendisinden önce cinayet sonucu yitip giden yüzlerce, binlerce kadın gibi yazıklar içinde uyuyacaktır. Bu işlerin düzelmesi iki satır yazıyla lanet edip, günlük hayata dönmekle olmaz. Eğitim kurumlarının ve devletin bunu istemesi, planlaması ve uygulaması gerekir. Ama onlar en son gördüğüm kadarıyla anaokuluna dini eğitim verilmesiyle ilgili bir uygulama üzerinde çalışıyorlardı. Bile-isteye darmaduman ediliyoruz hayatın her alanında ve bu durumdan hiç bir şikayetimiz yok..
  8 ... kurgusal
 9. 9.
  bu bir kadın cinayetidir ve evet siz kabul etseniz de etmeseniz de bunu engelleyecek olan iktidardır. kadın 23 kere karakola başvuruyor ama devlet koruyamıyor sonucunda kadın eski kocası tarafından öldürülüyor. bunu iktidara bok atmak adına söylemiyorum, tüm siyasi partiler bu işte suçludur. adam karısını bilmem kaç bıçak darbesi ile öldürüyor, çocuklarının gözü önünde koyun boğazlar gibi gırtlağını kesip öldürüyor, mahkemede kravat taktı diye iyi hal indirimi alıyor, bu düpedüz canavarlık ama biz canavarımıza iyi hal indirimi uyguluyoruz. Tüm bunların değişip düzeltilmesi gerekiyor.
  ha bir de şu var, o saatte orda ne işi varmış, mini etek giymeseymiş vs vs bunlar daha da arttırılabilir, her türlü kadına çocuğa hayvana şiddet olayında amasız fakatsız bakıp öyle davramalıyız.
  6 ... kendinedinsiz
 10. 9.
  Kadın cinayetlerinin sorununu erkeklerde gören andavallar oldukça bu cinayet yüzdeleri yıldan yıla artarak devam edecektir. Ulan 2002 yılında kadın cinayeti sayısı altmış altı idi.O zaman da erkekler vardı. Şimdi yıllık sayı dört yüzlere çıkmış durumda ve hiç kuşku yokki sorunu böyle yanlış yerlerde aradıkça kadın cinayetleri 2030'da yıllık iki bini de görecektir. Sorunun çözülmesi de bu kapitalist sistemde zor. Medyanın, teknolojinin islah edilmesi lazım. Zenginlik de çözüm yolu değil ki en çok kadın cinayetlerinin işlendiği ülke ABD. Erkeği kadın cinayetine sürekleyen başlıca sebep boşanmaymış mesela. Boşanmaların en büyük sebebi de artık insanların rahatlığa alıştırılması bu devirde. iki kavga oluyor hop boşan. Sonra karşılıklı cinnet. Erkek de tetiğe basmayı kadına göre daha kolay becerebiliyor yaratılış itibariyle . Sonra erkeklere idam diyoruz. Sorunu yanlış yerlerde aramayın abicim. Sorunun çözümü bu değil. Ve böyle kadına şiddet diye bağırdıkça cinayet yüzdelerinin artmasına engel olamıyorsunuz, olamayacaksınız da.
  9 -6 ... sananebe10