bugün

bir anne production'dır.

bir başka ifadeyle, annenizin cebinizi kontrol etmeden çamaşır makinesine attığı kıyafetinizin cebinde, mahvolmuş durumda olan kağıt parçasıdır.

önemli bir kağıt parçasıdır. belki bir hesap numarası, belki önemli bir telefon numarası. cebinize atarsınız, anneniz size sormadan kirli gördüğü kıyafetlerinizi toplayıp çamaşır makinesine atar... televizyon izlerken bir anda aklınıza kağıt gelir, keza defalarca benzer şeylerden muzdaripsinizdir. bir yandan "inşallah annemin eline geçmemiştir pantolon" derken, diğer taraftan felaketi görür gibisinizdir. bir bakmışsınızdır kıyafetiniz koyduğunuz yerde değildir.

* anne pantolonum nerde?
- * makineye attım...
* * cebindekileri aldın mı?
- * hayır?
* * makineyi çalıştırdın mı?
- evet?
* * anne n'aptın ya? kontrol et şu ceplerimi. yıkama anne ya benim elbiselerimi ben yıkarım!
- dur ya... heyecan yapma durdururz makineyi...

-makine durdurulur-

* ohh... bu var ya sıkmaya girseydi hayatta çıkmazdı.

bir kez daha kağıdın mevta olmasını engellemiş olursunuz, kendinizi süpermen moduna sokarsınız.

ya da, diğer acı tarafla karşılaşırsınız. kıyafeti, kuruması için ipte görür şoka girersiniz, bir umut cebine bakar, pamuklaşmış ve tüm bilgiler gitmiş kağıtla yüzleşirsiniz...

o pamuksu kağıdı en fazla 2 gün takarsınız, annenize çemkirmeniz kalır sadece...
güncel Önemli Başlıklar