1. 1.
  kış gelince kışlıklar dolaptan çıkar. kazaklar ceketler filan. mavi renkli kareli ceketinizi denemek ve hasret gidermek uzere giyersiniz. ellerinizi cebinize soktugunuzda birde bakarsınızki.. gerek yumuşak kagıt yapısıyla gerek dörde katlanmış halinin boyutuyla hemen anlarsınız.. bu bi para...tam bu anda uzaklardan bi ankara havası işitirsiniz. (bkz: fidaydada ankaralı fidaydaaaa)cebinizden çıkan 5 milyon olsada 50 milyon tadı verir size. iyi harcamalar..
  15 ... cobaj
 2. 2.
  kimi zaman üstünüzü değiştirirken çıkardığınız kıyafetlerde unutursunuz parayı ve birkaç gün sonra bulursunuz. eğer para ihtiyacınız olduğu zamanda çıkarsa cebinizden dünyalar sizindir artık, ama ihtiyacınız olduğunda bulamayıp iş işten geçtikten sonra ortaya çıkarsa, büyük sövgüler dile getirilir.
  4 ... arpaci kumrusu
 3. 3.
  mecnunun, vahalarda leylayı bulması derecesinde sevindirici bir olaydır.
  4 -1 ... mhatmagandhi
 4. 4.
  sigarasız ve parasız kaldığım bir öğrencilik günümdü. odam da halay çekmiştim.
  8 ... balabey
 5. 5.
  unuttuğunuz para eğer şöyle işinizi görür, yüklü miktarda ise 'salakmışım len ben, bu para unutulur mu' dersiniz sonra kendinizi saniyede affedip mutlucuk olursunuz. yok eğer unutuğunuz para sakız almanıza anca yetiyorsa moraliniz bozulur neden unuttuğunuzu o an anlar, olduğu yerde bırakıp unutmaya devam edersiniz..
  ... nesli
 6. 6.
  paranın değerini üçe beşe katlayan olay. yani hiç umulmadık anda çıkan 5ytl bile o kadar sevindirirki lotodan ikramiye çıkmış havası eser. sümüklü günde bulunan eski selpak gibidir. arada ceplere para iliştirmek gerekir.
  1 ... trink
 7. 7.
  eger durum yoksa kişiyi sevindirik edip havada parende atip kafasini kirmasina sebebiyet verecek olan durum.
  1 -1 ... mulayim
 8. 8.
  hoş durumdur.
  Allah kuluna devesini kaybettirir,sevindirmek için buldururmuş.
  insan ne kadar zavallıdır,kendi parasını bulduğuna bile sevindirik olur.
  1 ... dervisabdi
 9. 9.
  dünyanın en güzel sürprizidir. bir keresinde tatile giderken mayonun cebinden 50 ytl çıkmıştı hayatımda hiç o kadar sevindiğimi hatırlamam.

  arada cebimde bilerek para unutmaya çalışıyorum ama olmuyor.
  2 ... neilknedesonsamuray
 10. 10.
  her başıma geldiğinde allahın yapmış olduğum bir iyiliğe karşılık gönderdiği hediye olarak değerlendirdiğim hadise.
  1 ... no tengo lugar