bugün

görsel

Cephe savaşından anladığımız bu ise bu bitti.
Olm cephe savaşı dediğimiz şey 2. Dünya savaşında bile yoktu artık daha değişik savaşlar var mesela binaya gir sakla sonra saldır gibi.
teknoloji kimin elindeyse o alır tabii. Ama diyelim ki iki taraf da eşit. Hava gücünü ikisi de blok çekerek pasifize ediyor.

Yani savaş kilit diyelim. O zaman 1. dünya savaşındaki gibi olur diyeceğim ama 2. dünya savaşında bitmiş ki cephe savaşları.

yıldırım ordu mantığını getiren almanya daha 1940 larda bitirmiş bu olayı. Fransızlar siper kazıp somme cephesi gibi savaşacaklarını sanırken.

Alman yıldırım orduları cepheyi yarıp oradaki askeri birlikle ilgilenmeden içerilere dalmışlar.

Sonuç Fransa hemen bayrağı çekmiş.

Şehir savaşları dersen bak orada işler değişir.

Bugün Afrin örneği aslında iyi olabilir. Pkk lılar halkı Afrin de tutarak hem canlı kalkan hem de sivil zaiyat verdirerek dünya kamuoyunun Türkiye sivilleri öldürüyor blablası ile baskı kurmaya çalışmıştı.

Tabii bu baskıyı kentten kaçan sivillere de uyguladı.

Ama Rusya hiç acımadı gömdü bombayı şehire. Kim ölüyormuş kim kalıyormuş bakmadı. (Buna kesinlikle katılmıyorum eskiden en temizi derdim ama o ölen çocukları görünce tıkandığım an işte o andı yok arkadaş çocukların ölmesi bir taktik olamaz düşman çocuğu bile olsa)
en gerçekçi en akıllı en ileriyi gören tiptir! Senin gibi beyinsizlerin beyninde ampul yakmaya çalışan tiptir. Sene olmuş 2018 hala savaş cephede kazanılır diyor ya. Madem o kadar marifetlisin terörü temizlesene o cephelerde önce.
kanka sen cepheni kaz ben f16 yla geliyorum bişey denicem.
lmao
babam savaş çıkarsa diye odunlukta bir sandık dolusu silah depoladı. bunu sakın duymasın.