1. 1.
  Çanakkale de yenilmedik ama o savaşın öncesinde yapılan tüm savaşları da kaybettik ona ne diceniz?
  4 -1 ... keyf kahyasi
 2. 2.
  (bkz: helikopter)

  sadece şunun savaşlarda kullanılması, cephe savaşlarını komple ortadan kaldırmaktadır.
  2 ... raduyev
 3. 3.
  Benim diyen. olmayacak. Gir bir hendek kaz sen. Uçağın ya da helikopterin teki gelip herkesi vursun. Seninde vardır belki uçağın helikopterin ama illa ki bu olay yaşanır. Ne karşı taraf ne senin tarafın bunu göz alamaz.
  ... be happy yine yine yeniden
 4. 4.
  babam savaş çıkarsa diye odunlukta bir sandık dolusu silah depoladı. bunu sakın duymasın.
  1 ... bedreddin
 5. 5.
  kanka sen cepheni kaz ben f16 yla geliyorum bişey denicem.
  lmao
  1 ... benibendenalayen
 6. 6.
  en gerçekçi en akıllı en ileriyi gören tiptir! Senin gibi beyinsizlerin beyninde ampul yakmaya çalışan tiptir. Sene olmuş 2018 hala savaş cephede kazanılır diyor ya. Madem o kadar marifetlisin terörü temizlesene o cephelerde önce.
  ... deryadeniz85
 7. 7.
  teknoloji kimin elindeyse o alır tabii. Ama diyelim ki iki taraf da eşit. Hava gücünü ikisi de blok çekerek pasifize ediyor.

  Yani savaş kilit diyelim. O zaman 1. dünya savaşındaki gibi olur diyeceğim ama 2. dünya savaşında bitmiş ki cephe savaşları.

  yıldırım ordu mantığını getiren almanya daha 1940 larda bitirmiş bu olayı. Fransızlar siper kazıp somme cephesi gibi savaşacaklarını sanırken.

  Alman yıldırım orduları cepheyi yarıp oradaki askeri birlikle ilgilenmeden içerilere dalmışlar.

  Sonuç Fransa hemen bayrağı çekmiş.

  Şehir savaşları dersen bak orada işler değişir.

  Bugün Afrin örneği aslında iyi olabilir. Pkk lılar halkı Afrin de tutarak hem canlı kalkan hem de sivil zaiyat verdirerek dünya kamuoyunun Türkiye sivilleri öldürüyor blablası ile baskı kurmaya çalışmıştı.

  Tabii bu baskıyı kentten kaçan sivillere de uyguladı.

  Ama Rusya hiç acımadı gömdü bombayı şehire. Kim ölüyormuş kim kalıyormuş bakmadı. (Buna kesinlikle katılmıyorum eskiden en temizi derdim ama o ölen çocukları görünce tıkandığım an işte o andı yok arkadaş çocukların ölmesi bir taktik olamaz düşman çocuğu bile olsa)
  ... scorpioraptor
 8. 8.
  Olm cephe savaşı dediğimiz şey 2. Dünya savaşında bile yoktu artık daha değişik savaşlar var mesela binaya gir sakla sonra saldır gibi.
  1 ... ismail gaspirali
 9. 9.
  siper savaşı ile cephe savaşını karıştırmamak gerek o dediğin siper savaşı. 2. dünya savaşı çok keskin cephe savaşlarına şahit olmuştur. hatta mekanize sayesinde bu savaşlar esnek cephe savaşına çevrilip tarihte ilk esnek cephe savaşının çıkmasına vesile olmuştur. ve kara birlikleri olduğu sürece cephe savaşları devam eder o bina olayı da cepheye giriyor.
  1 ... uzay muhtari
 10. 10.
  cephe savaşları olmayacak diyen tip

  Cephe savaşından anladığımız bu ise bu bitti.
  -1 ... sassanach