bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. .
  boktan ama yüzleşilmesi gereken bir gerçektir kim ne derse desin. o minnacık, o göt kadar bok alet (şu sıfat tamlamasına bak) hepimizin özgürlüğünü kısıtlıyor işte. şuan içinden "kullanma o zaman mal yaa" dediğini duydum. inkar etme yanarsın. kırıldım, beklemezdim senden açıkçası. şurda iki kelam ediyorum. neyse...

  düşünüyorum cep telefonu olmadan önce ne güzeldi her şey. sevgililer geç cevap yazdın diye trip yapmazlardı, ilişki telefonda yaşanmazdı. sanal değildi. seni seviyorum'lar smslerde tüketilmez, sevgilinin gözlerine bakarak söylenirdi. saçma telefon muhabbetleri ve smsle ayrılma, smsle terk etme diye bir şey de yoktu. efendi gibi, adam gibi ayrılırdı sevgililer.

  bir arkadaşınızla görüşecekken "1'de ordayım canım" dediğinizde 1'de orda olurdunuz. şimdi görüntülüymüş, mesajmış, radyasyonuymuş, zartmış zurtmuş hayatımızın içine sıçmış durumda bi açıdan bakarsak. "geliyorum canım ya yoldayım çıktım bi 15 dk'ya ordayım bekle sen beni orda bi yerde otur olmazsa" filan diyoruz şimdi.

  kesinlikle, yapılmış en büyük icatlardandır. buna laf söylersem çarpılırım (kullanmayan yok gibi hemen hemen) ama işte, hayatımıza giren diğer mekanik şeyler gibi o da sıçtı bi yandan birçok şeye be.

  her arayan hesap sorabiliyor, nerde olduğunuzu öğrenebiliyor.

  nerdesin? çabuk gel.
  niye telefonuna bakmıyosun 134 defa aradım bakmadın!
  aa aradık ulaşamadık.
  şarjım bitmişti.
  mesajıma cevap vermedin...
  kontörüm yoktu.

  gibi laflar duyabilirsiniz. lan, sen 134 defa arayan idiot, ne arıyorsun manyak? bok mu var? bokunda boncuk mu buldun lan? deli. anla ki duymuyor ya da bakmak istemiyor. böyle salaklar da var.

  he bir de kandil kutlamaları var yapmacık yapmacık. herkes aynı dini içerikli smsi ilet kısmından bir başkasına iletip duruyor. özgürlüğümüz kısıtlanmış değil ise ne? neden evimizden çıkıp kandilleşmiyoruz? çok feci sanallaşmışız, ağlayanımız yok gibi.

  velhasılı kelam, bu meret iyidir hoştur ama özgürlüğümüzün de ebesini mıncıklamaktadır. yoksa, tek özgürlüğü kısıtlanan ben miyim la? yalnız mıyım bu alemde?

  heh, bu arada mesaj geldi bana. ben ona bi bakayım geliyorum. yemişim özgürlüğümü kısıtlamasını. bi saniye arkadaşlar. * *
  7 -1 ... slywitch
 2. .
  teknoloji düşmanı kişinin yaptığı tespittir.

  duygular içine boğulup yaşama isteğinin yanı sıra, rahatlığından ödün vermek istemeyen kişilerin git gel özetidir. teknoloji yeni bir sanal dünya yaratmış ve herkesin orada yaşadığına inanılmıştır. "tarumar nasılsın?" derken karşında dikiliyorsan başkadır, telefonda isen başka... fakat bu şekilde düşünenler şunu unutmakta. kişiyi sanal aleme gönderen teknoloji değildir, insanın iki yüzlülüğüdür. samimiyet, tükenen bir olgu iken, teknoloji gerilese de sanal alemler oluşturulacaktır. insanların değişiminin yanlış irdelenmesi de suçu teknolojiye atmaktadır..yapmayınız, ayıptır.
  -1 ... sekolo

alakalı başlıklar