1. 1.
  düşene de bi tekme vurmak adettendir sözüne binâen bi de ben vururum ilerden 3 parça toplarız artık.
  ... perfectman
 2. 2.
  telefonun ekranın zarar görmesiyle sonuçlanabilecek olay.
  ... forbisys
 3. 3.
  eğer telefon yeni alınmmışsa insanın içinin gittiği durum. ancak alınmasının üstünden bir süre geçtikten sonra kişiyi pek fazla etkilemeyen, cihazı üste silip kullanmaya devam edilen olay.
  ... davlumbaz
 4. 4.
  akabine sinirli hareketler sergilenerek düşürmemiş, sinirlenip yere çarpmış ayakları yapılabilir bu olayın ardından. zamane gençliğinin en büyük güç gösterisidir.
  ... cehenneme dokulen irmak
 5. 5.
  günde bir kere başa gelmezse o gün tüm işlerin ters gideceğine inandığım hadise. benim değil, ev arkadaşımın telefonu her sabah mutlaka bir kere düşer, biz de rahat bir nefes alırız.
  ... ilacli gazoz
 6. 6.
  çaresiz bir şekilde düşüşünü seyreyleyip daha sonra acaba yine çalışır mı diye bataryasını ve simkartını yeniden takıp denemektir.
  ... gezenadam
 7. 7.
  cep telefonum kot çeketimin ön cebindedir. abla vitaminliyogurt ekmek aldırmak için camdan parayı atmış, bende parayı almak için eğildiğim anda ceketimin ön cebindeki daha 1 haftalık olan telefonumu yere düşürmüşümdür. o anda yanımdan geçen aygaz tüp kamyonu da tazecik telefonumun üstünden geçer. abla camdan güler, bense oracıkta öylece kalakalmışımdır. * *
  -1 ... vitaminliyogurt
 8. 8.
  bu olayın daha kötüsü için:

  (bkz: cep telefonunu tuvalete düşürmek)
  ... brkaltnsy
 9. 9.
  telefonun takozsa için yanmayan durumdur.
  (bkz: 8210la maç yapmak)
  (bkz: 3310 la çivi çakmak)
  2 ... cirkef
 10. 10.
  her insanın başına gelen birşeydir.
  ... wulfric