bugün

bazen şart olan eylemdir. eğer amaç birine tepki verip endişe de bırakmak değil de sadece biraz huzur ise mantıklı ;aksi halde dikkat çekmek adına yapılan embesil bir hamledir.
yakın zamana kadar ıett'in bazı otobüs modelinde yapılması zorunlu olan durumdur. Denetimi arka koltukta oturan yaşlı teyze tarafından yapılmaktaydı.
Uçakta zorunluluktur.
birine ulaşmaya çalıştığımda cep telefonunun kapalı olduğunu görürsem cinlerim evereste tırmanır. kardeşim madem o telefona 3 emekli maaşı wermişsin ne diye kapalı tutarsın. hey allahım akıl fikir
her gece yatmadan önce yapılması gereken eylemdir. kafanız rahat olur uyurken.
kızların sevgililerine trip atmak için yaptıkları en güzel şeylerden biridir. her zaman işe yarar.
kaçış için ilk adımdır. uzaklara gidip her şeyden eli eteği çekmekle devam eder.
uzun süre kapatıp o huzuru tadınca bir daha açası gelmez insanın ama ne yazık ki bir gün mecbur açarsınız ve bir daha uzun süre kapatamazsınız.
yıllar önce 6 aylık bir süre dahilinde bir kez yapılan ve oldukça başarılı bir sonuca ulaşan eylemdir. fakat günümüz şartlarına bakıldığında hele ki çalışıyor ya da şehir dışında öğrenci iseniz pek mümkünatı olamayacak bir durumdur. herkesin istediği o telefonu kapatıp huzura rahata ermektir. fakat hemen hemen kimsenin yapamadığıdır.
zaten kimse aramıyorsa hiç gerek olmayan eylem.
resmen telefonuma dokunmadan yaşayamayan bir insandım ama son iki gündür kapalı ve çekmecemde duruyor. açmayı düşünmüyorum. yok telefonun niye kapalı yok ulaşamadık diye çok merak eden insan her türlü sosyal medya hesabından ulaşır zaten.
işsiz insan işi. iş yerinden aralar diye kapatamıyorum.
zamane insanının alabileceği en radikal kararlardan birisi.

ama %99,99'ı telefonu anca kendine gelsin maksatlı kapatıp açar.
lüzumsuz tipler aramasın diye de yapılabilir, hatta işe de yarar.
işsiz güçsüz ipsiz sapsız insanların yapabileceği eylem. Diğerleri sıkıysa yapsın.
Her gece Uyumadan önce yapılandır.