bugün

kendini kime kanıtlamaya ve göstermeye çalıştığına anlam veremediğim kıl kuyruktur.

yahu güzelim nokia melodisi veya siemens melodisi neyine yetmiyor? hadi onları geçtim bir ton kulağa hoş gelen ritmik telefon sesi var. ritmik ne lan dediniz farkındayım. bende bilmiyorum. aslında anlatmaya üşeniyorum. neyse...
geçen otobüse binmişim. tek ihtiyacım olan halkımın güzel ter kokusuyla birlikte sessizce yolculuk etmek. sessizlik ne mümkün. hemen mor ve ötesi den bir derdim var çaldı bi kılın cebinden. büyük bir gururla cebinden teli çıkardı. en okan bayülgen sesiyle ''aloo'' dedi.

- vay ne piç cool çocuk yea. adamın cebinde bir derdim var çalıyor. asi biri galiba...
bunu dememizi mi bekliyorsun? ya da böyle gözüktüğünü mü sanıyorsun skik!
la havle deyip indim, sonra dolmuşa bindim. orada da dolmuşta dj lik yapan bir kıla rastladım. adam du hast ı çalıyor. utan be pezevenk önünde anneannen yaşında kadın var. sen rammstein ile kafa sikiyorsun. yanındaki liseli kızlara hava atmaya çalıyorşun anlıyorum. aslında başarılı da oluyorsun. şu diyaloga şahit oldum netekim;
- ay melis duydun mu du hast çalıyor.
+ evet merve aşık oldum galiba.

ne aşkı lan ne aşkı! bravo göt başarılı oldun işte bak. tavladın kızları. peki tavladın da ne oldu duydun mu peki o diyalogu? hayır duyamazsın! çünkü sen o sırada çoktan kıraç tan fener marşı çalıyordun. şimdi ne oldu peki? karizman sıfıra indi. git evinde dinle lan ne dinliyorsan. bıkmadın mı hala ''ben bu müziği dinliyorum asiyim havalarından'' sizin gibi zibidiler yüzünden rocker kavramı diye birşey çıktı. kılsın lan işte asiliğinin taa mına koyum. kıçımın kenarı...
rock'ı bilmem ama metal açısından konuşacaksak öncelikle metalin bir tarz değil tarikat olduğunu belirtelim ve konuya dalalım. bilmem dikkat ettniz mi ama genelde iki tip insanlar sokakta kulaklıkla müzik dinler:

1-metalciler
2-gösteriş olsun diye tikiler.

yani efendim metalciler müziksiz, distortionsuz yapamaz.

şimdi metal dinleyen insan hisseden insandır hayatınıdaki herbir boku ona göre ayarlamıştır ve ufak tefek şeyler ona kanbasıncı vermektedir bu yüzden telefonunda çalan bir tigris ya da master of puupets ara solosu telefon sahibini aşırı derecede gaz ve keyifli yapar, etrafındaki insanlar sikinde bile değildir. ha sikinde olsa hiç ölmeyi diledin mi !?aaaaarrghh diye bir şarkı da koymazdı.

bütün bunları kendimden biliyom lan.
metal müzik de, rock müzik de bir yaşam tarzıdır. bu tarzı benimsemiş bir insanın telefonu tabii ki rock melodisiyle çalar, eğer bi pop şarkısının melodisiyle çalarsa asıl o zaman bir tuhaflık bir kıllık olur.

evet benimki de rock melodisiyle çalıyor.
insanları saçma hede lerle eleştirmeyi bir bok kılkuyruktur. şimdi kardeşim adama demezler mi sanane lan ben seviyorum bu müziği koydum ister metallica'dan koyarım ister ajdar dan sana giren çıkan ne? sen al teli ni titreşime sok göt cebine takıl kafana göre. insanları bugün bu nedenle eleştiren yarın da bir başlık açar yok şu markayı giren kıro yok bilmem hangi cafede kahve içen gerizekalı. sanane ulan telefon melodim rock mutluyum huzurluyum. sende koy kahtalı mıçı bişe mi dedik.
insan içinde telefonunun çaldığını duyabilmek için telefonuna rock melodisi yüklemiştir bu kuyruk. ortamda birinin telefonu çaldığında, herkesin çıkarıp telefonuna bakması gibi bir artizlik yapmaz, çünkü o telefon kendisinin değildir, bundan emindir.
telefonunun ses kalitesi iyiyse banane durumu yaratabilecek ancak el radyosunun hoparlöründen beter ses çıkışı olan birşeyden şarkı seslerini çıkartıyorsa kulak kirliliği yanında insanı bazen şarkılardan soğutabilen tiplerdir. * ***
ne çalsın hadi hadi hadeeeeeee mi çalsın diye karşılık veren insandır.

yahu kime ne. herkes istediği melodiyi çalar çalmaz. rock müziğe de dinleyenine de b*k atıp durmayın. * *
cep telefonunda sıla dan dan sonra ya da kenan* dan cakkıdı gibi estetik, deneysel, modern, ambient pop ritimlerini çalmak varken inatla rock melodisi ya da riffi * çalan tiplerin genel adıdır.

ulan rock formatında bir parça hiç olur mu polifonik cep telefonuna? ne oldu senin sistem karşıtlığın, asi ayakların, kolpa radikal tavırların! yarın birgün moğollardan ıssızlığın ortasında yı da çalarlar. valla korkuyorum lan sizden. neymişiniz arkadaş ya...
kafa z.kmekten başka bişeye yaramaz bu adamlar.entel krodur.
kisisel bir mobil telefona sahip normal kisidir, telefon nasil calsin diye gidip millete soracak hali yok ya. benim telefonum lan! istersem mayhem koyarim istersem gorgoroth, sana ne la tarrrraaaaam!
sadece kaliteli müzik dinliyor diye tebrik edilesi insandır. eğer çalan telefonunu uzun süre müzik çalsın diye açmıyorsa büyük ihtimalle tiky diye tabir edebileceğimiz bir insan türüdür. uzak durunuz. 5 metreden yakına yaklaşırsanız sizinle kanka olmaya çalışabilir.