bugün

- abi o an varya...
+ hangi an oğlum?
- cep telefonuma mesaj geldiği an...
+ eee nolmuş?
- o an açıp okuyorum mesajı işte ne olacak. öyle sıradan bir an.
+ hönnkk?*
telefonun bip bip sesini çıkardığı andır.
mesaj yazma isteğini kamçılayan andır.
kesin aveadır dedirten andır.
heycanlı bir şekilde telefonu açıp sonradan operatör oldugunu görünce küfürü basmaktır.
bana sözlükte ne kadar yalnız insan varmış diye düşündüren andır bu.
olm hiç mi mesaj gelmiyor lan size. hep mi avea, turkcell.
verin lan numaranızı mesaj atıcam hepinize tek tek. sevindireyim azcık milleti. *
daha çok operatörden geldiği için hayal kırıklığı yaşatan, bazense sinirlenmeme sebep olan andır. bakiyemin yakında sıfır olacağı, operatörü benden daha fazla endişelendirmektedir. yeterdir.
(bkz: aramaysa annemdir mesajsa turkcell)
çok önemli anlarda turkcell den geliyorsa mesaj, yıkıldığın andır.

--spoiler--
+ hayatım ben sana hangi grup kan lazım olduğunu sms atarım..
- tamam canım, bekliyorum.

10 dk. sonra

tel: ringggggg!
msj: turkcell bizbize bilmem ne kampanyası 50 kontör biz böyle kazıklayalım seni...vs...vs..vs
- Allah belanı versin turkcell.
--spoiler--
hızlı ama bir o kadar uzun yolculuk geçiren karakterlerin gönderildiği adrese ulaştığı andır.
''heh, o işte'' diye düşündüğünüz andır. birden garip bir mutluluk, yüzde aptal gir sırıtış. açıp bakarsınız; ya operatördür, ya saçma sapan bir şey soran arkadaşınız, ya da sizi tavlayabileceğine ısrarla inanan ilkokul arkadaşınız. hayat işte.
Ondan geldi bu mesaj diye ümitlenip, mesajı sıradan bi arkadaşınızın attığını anladığınız andır.
mesaj sesini duyduğunuz andır.
elini ''oku'' butonuna götürdüğün andır. * *
eğer birinden mesaj bekleniyorsa kalpte hawaii fişeklerinin patlamasına neden olan andır.
--Spoiler--
Aayyy mesaj geldiiii! Ay telefonum nerde aaayy titredi duydum nerde ayy! Aveaymış. -.-
--Spoiler--
bir bankaya küfretmeye hazırlanıldığı andır.
ya inek arkadastan,ya hocadan,ya feyse gelen bi sorumsuzlugundan dert yanan arkadas mesaji ya da ust komsunun ev arkadasini artik bana yap yakinmalari.. neti kullanmasam kapatirim inanin bu hatti,hos yakinda yapmayı planladıgım..
Mesajı açana kadar Iç ses: "hadii nolur lütfen o atmış olsun lütfen"

Reklam mesajı olduğunu görünce iç ses: "senin akoyim yaaa atacağın mesajı s.keyim."