1. 1.
  Güneş doğduktan 1 saat sonra seni eski itfaiye binasının ilerisindeki parkta bekliyor olacağım..
  Tarzında cümlelere ev sahipliği yapan bir dönemin evresidir.
  5 -2 ... immunoglobilin
 2. 2.
  Çok da eski bir tarihte değildi. Ben liseye kadar okula cep telefonum olmadan gitmiştim. 2004te ilk defa cep telefonu kullanmaya başladım. Bir teknolojik icat olmayınca onun yokluğu da aranmıyor.
  1 ... tenete
 3. 3.
  O değil de bize hep başkalarının mektupları gelirdi. Aşk mektupları... oturup okurduk çocuk aklıyla. Ne müthiş yıllarmış . Bazen rüzgar getirirdi bir mektubu bahçemize; O zarflarda yazan isimler de yoktu mahallemizde. Belki gerçek isimlerini yazmıyorlardı kim bilir?
  1 ... uzak diyarlarda evli barkli
 4. 4.
  Telefonumuz yoktu lise yıllarında arkadaşlarla herzaman okuldan içeri girmeden bahçede en sol basket potasının altında buluşturduk orası Bizim mekandı ilk gelen diğerlerini beklerdi orada kualisyon oluşurdu şimdileri telefonla kolaya alıştıkları için o zamanlar zor geliyor hâlbuki herkes herkesi nerde bulacağını iyi bilirdi pek ihtiyaç olmazdı temel ihtiyaçlar insanların hayatını devam ettirebilmeleri
  için mutlaka tatmin etmek durumunda
  oldukları ihtiyaçları ifade eder.
  Beslenme, giyinme ve barınma gibi. Bu tür
  ihtiyaçlar karşılanmadığı zaman insanların
  hayatiyetinin devamı tehlikeye girer ama telefon o zamanlar lüks ihtiyaçtı ama şuan hayatımıza öyle bir bağlandı ki temel ihtiyaçlar arasına neredeyse girdi.
  1 ... kullanici23
 5. 5.
  Şu anki kafayla düşünüldüğü kadar zor olmayan buluşmalardır. Şu gün şu saatte şurda ol denilmesi yeterli buluşma için. O kadar da zor bişey değil. Ha birinin işi falan çıkar da gelemezse 1 saat bekler gidersin en fazla o olur. Sonra ev telefonuyla hesabı sorulur zor bişey değil.
  2 ... good luck with me
 6. 6.
  Olmayan buluşmalardır. Eskiden kadınlar 13-14 yaşındayken çocuk denecek yaşta görücü usulü ile evlendiriliyordu. Anadolu'nun çoğu yerinde bu durum böyleydi.

  Çok şükür artık toplum bunun anormal bir şey olduğunun farkına vardı ve devlet çocuk yaşta evlilikleri yasa dışı yaptı. Toplumumuzda medeniyet anlamında ilerleme sağlanılan nadir konulardan biri.
  -1 ... designated ii