bugün

hayalimizdeki cennet; karılar bir yığın, renk renk şaraplar, harika bir doğal yapı, yemediğin önünde aklındaki sırada... e bu ortama da en çok seksi çağrıştıran, zevki katlayan şarkılar gider. dünya kulağıyla olsa massive attack dinleriz ama cennet ayrı. oranın bu fantaziliğine uygun parçalar da ayarlanmış mıdır acaba?. neden olmasın peki?. dumanlı ortam, jartiyerli karıların dansları, fonda erotik sesli nefis bir parça...
welcome to hell yazısının arkasında çalan arabada 5 evde 15'tir.
ırmaklarından şaraplar akacak diyorsun
cennet-i ala meyhane midir?
her mümin'e iki huri vereceğim diyorsun
cennet-i ala kerhane midir?

Ömer hayyam
Stairway to heaven
bryan adams - heaven.
(bkz: tears in heaven)
ama önce; "cenneti buldun da, şarkı mı arıyorsun yapraaaam" diye sorarlar adama.*
new age müzik tarzı gayet uygundur...
bulunması zor şarkıdır. herhalde en uygunu stairway to heaven..
welcome to the jungle.
cennette adım atıldığında ve ilerleyen süre içerisinde fondan çalması muhtemel şarkılardır... bir çok şarkı olabilir eleme usulu yaparsak eğer; ismail yk, ajdar, demet akalın, yeliz yeşilmen ve daha pek çok şarkıcı (!?) kitlesinin yaptığı müziğimsilerin daha çok cehennemde eziyeti arttırmak için kullanacağını düşünerek bunları kafadan çıkartırız... biz zaten çalabilecek olanlardan söz ediyoruz...

aranızdan bazılarının aklına ilk gelen şarkı-ilahi- * taleal bedru aleyna olacaktır sanırım... ama daha yaratıcı olmakta fayda var. benim tavsiyem ben e king stand by me olurdu mesela... diğer bir olasılık da bill withers use me olurdu sanırım...

düşünsenize,öldünüz, soruları eksiksiz tamamladınız, günah-sevap işlerinden yeterli mührünü aldınız, cehennemden temiz kağıdını aldınız ilk nur ışığıyla gök yüzüne yükseldiniz kapıdaki meleklere gerekli evrakları verdiniz içeri bir girdiniz...! "jale de jale jale de jale ah bi tane!!!" oldu mu şimdi bu?

olmadı...

edit: aramızda ismail yk dinleyenler var...
mekan ambiyansından dolayı classic music olabilir ya da uzun hava. heralde eyalete ve inanışa göre değişirdi.
tiesto-driving to heaven.
Ciguli - binnaz.
(bkz: hatasız kul olmaz)
freddie mercury'nin şarkıları olabilir.
her havadan vuracaklar meraklanmayın.
mekan ambiyansından dolayı classic music olabilir ya da uzun hava. herhalde eyalete ve inanışa göre değişirdi.
guns and roses - knocking on heavens door
(bkz: cennette müzik var mı)
şol cennetin ırmakları akar allah deyu deyu...
eagles-hotel california yada marilyn manson-sweet dream bana uyar.
thy uçaklarında uçuştan önce çalan müziklere yakın olacağı kesin olan müziklerdir.
judas priest - breaking the law
cengiz kurtoğlu: cennetim sensiz ise ben cenneti neyleyim?*
güncel Önemli Başlıklar