bugün

*
hocanın biri cuma hutbesinde cenneti, cehennemi anlattıktan sonra alkolün zararları anltmaya başlar. şarap içenlerin sırat köprüsünden geçerken şarap şişeleri boyunlarında geçeceğini anlatır. şarapçı bektaşi dayanamaz. sorar:
"hocam, şarap şişeleri boş mu olacak, dolu mu?"
ağzı sulanmıştır bektaşimizin. hoca, bektaşiye çıkışır:
"sen cenneti meyhane mi sanırsın?"
tek arzusu tanrı'yı görmek olan bektaşi de cevap verir hocaya:
"sen de, biraz önce 70 huri verdin her birimize. sen de cenneti genelev mi sanırsın?"

bu menkıbeden hareketle cennet: tanrı'nın mekanıdır. orada pislik olmaz. olamaz. özellikle kalbi pis olanlar ise orada hiç olamaz. merak ediyorsunuzdur tüm bunları nereden bildiğimi. ben kendimden biliyorum bunları. hadi kalın sağlıcakla...

edit: bu entryi de anlamadınız ya. mevlana'nın ve yunus emre'nin torunları...

şimdi, bu entry üzerine biraz konuşacağım. ulan andaval insan, niçin cennet'e gitmek istersin sen. s.ikişmeye mi? şarap içip sızmaya mı? eğer bunlar için gidiyorsan tanrı seni almaz cennet'e. "s.iktir" der sana. bence, cennet'e tanrı için gitmeyi istemelisin. tanrı için. o'nu görmek için. o'nu görüp de sohbet etmek için. varlık'ın anlamını konuşmak için. tanrı'ya, zihninin bulandıran tüm soruları sormak için. cevaplar almak için, birinci yetkili ağızdan.

hala aklın eğer s.ikinde ve midendeyse seni cennet'ine alacak tanrı'ya hiçbir şey demiyorum ben. hiçbir şey! cennet'i de o'nun olsun. sen gibi aptal ve budala kulları da. ben, cehennemde, zehir gibi çalışan beyinlerle beraber yanmaya razıyım.
bunda insanlarin sucu yoktur. cennete icki huri nuri bulunduranda suc vardir. dunyada bunlara sapiklik olarak adlandirip sonrada cennet diye adlandirilan utopik seye bunu koyanda suc vardir. tabi cennet olmasa kimse dine cekilemezdi buda bir gercek.
bu dünyada uçkuruna sahip çıkıp biran önce ecelinin gelmesini bekleyen insandır...
--spoiler--
cennet cennet dedikleri,
bir kaç huri ile bir kösk imiş
isteyenlere ver sen onlari
bana seni gerek seni
--spoiler--
oralarda (cennetteki mekanlarda, saraylarda, köşklerde) gözünü yalnız zevcelerine hasretmiş öyle dilberler vardır ki, bunlardan evvel ne bir insan, ne de bir cin asla kendilerine dokunmamıştır. şimdi rabbinizin hangi nimetlerini yalan sayabilirsiniz?...sanki onlar birer yakuttur, mercandır. yüzleri pembe, ciltleri beyazdır..''.

''içlerinde güzel huylu, güzel yüzlü kadınlar vardır. şimdi rabbinizin hangi nimetlerini yalan sayabilirsiniz?...çadırlar içinde ehli perde huriler vardır. şimdi rabbinizin..''.

''bunlara onlardan (zevcelerinden) evvel ne bir insan, ne de bir cin dokunmamıştır...şimdi rabbinizin....(zevceler) yeşil yastıklara ve güzel döşemelere yaslanarak nimetlenirler. şimdi rabbinizin hangi nimetlerini yalan sayabilirsiniz?''.

(er-rahman)
(ölüm ve ötesi)

--spoiler--
yanılmış olabilecek, ancak cenneti supermarket sanan insandan daha yakın bir tahminde bulunmuş insandır.
genelevde doğmuş insandır.
kutsal kitabı yazan insandır.
fanatik muslumandir. *
Dünyadaki cinsel açlığının göstergesi sonucu bu düşünceye hapsolan insandır.
Hurilere kavuşmak için namaz kılan insan mı olur lan?
Varmış. Adam o kadar aç o kadar çaresiz o kadar doyumsuz ki sanki dünyada her çiçeğin tadına bakmış gibi bi de cennettekilere nasıl el atarım diye düşünebiliyor. Valla oksijeni kullanma şekli çok hoş.

-lan iki rekat şu olsa...4 gün oruç desen...4-5-6 sevap ordan hmmm herhalde 2 huri eder ya..
+abi ne hesaplıyon öyle ya?
-hı?ne?noldu? Hiç ya öyle...*
ağır sapık insandır .
gerçek(!)i öğrenince muhtemelen ateizme meyledecek nefs fetişisti.
kefene cep diktirip, hazırlıklı ölecek insandır.
ruhsal tatmini fiziksel tatminle karıştıran insandır. gerçi bu konuda hayvana daha bir yakındır da demiyoruz artık onu da...
(bkz: müslüman)
güncel Önemli Başlıklar