1. .
  yolda kız erkek karışık yürüyorsunuzdur. kız ve erkek oluşunuzdan dolayı size bakan gözler biraz kısık ve kaşlar çatıktır. neden? çünkü yanınızda kız vardır ve bu yakışık almaz bir durumdur. ayıp ulan kız erkek gezer mi hiç beraber, ayrı ayrı olacaksınız, günah olum böyle gezmek, yakışık almaz bizim toplumumuzda.

  eğer sevgili iseniz bu daha vahimdir. sadece yaşlı insanlar tü kaka yapmaz bu sefer. genç ergen delikanlılarda iş başındadır. nasıl sevgilisi olur ulan o nun. benim neden yok nan, kıza bak be, ne güzel aq.. gibi zırvalar geçer kafalarından ya da dile dökerler. kız ve erkek beraber yürüyemez bizim toplumumuzda, ayrı takılmak zorundadır. ayrı takılacaklar ki ibneler çoğalsın de mi..??!! görücü usülü haktır bizde, flört ayıptır olm, günahtır, yapmayın öyle şeyler.

  her yaşlı için değil ama kendilerini dini imanı bütün, namazında niyazında sanan, kız-erkek topluluğu gördüğü zaman ayıplayan, töbe yarabbim li cümleler kuran yaşlılar için gelsin bu şarkımız..

  hepiniz cennete gideceğinizi sanıyorsunuz değil mi? hepinizin zamanında hiç bişey yapmadınız, paksınız apaksınız. dinsiz ilan edeyim, gavurdur onlar kesin gibi kesin yargılara varayım düşüncelerdesiniz. ayıp değil mi amcalarım dedelerim bunlar. yakışıyor mu sizlere bunlar. sonra biz laf attık mı terbiyesiz, ayıp mı oluyor. anlam veremiyorum bende buna. büyükler hep haklı değil mi size göre, gençler sussun de mi..?

  yaşı artık yaşlı diye tabir ettiğimiz yaştakiler, zamanında her b*ku yiyip sonra kendini sözde dine veren, gençlerin her yaptığına karışan, artık namaz kılıyorsunuz ya, dininizi yerine getiriyorsunuz ya kesin cennetliksiniz siz artık. biz ise cehennemlik değil mi? hadi bakalım karışın bizlere, kız erkek gezerken ''tüü iblis'' diyin...
  1 ... kolibalili