bugün

yaşadığı dönemde heyecanı sevdiği için sürekli alternatif doğa sporlarıyla ilgilenmiş, bungee jumping yapmış hatta lunaparklarda gondola binerek bünyesine daima adrenalin salgılattırmış ayrıca sürekli sevap işleyerek günahtan uzak durmuş güzide insanın ölünce cennete gitmesiyle oradaki olağanüstü huzur sükunet ortamını sıkıcı bulması, bulunduğu ortamdan memnun olmaması.
cehennem çukurlarından çukur beğenmesi gereken insandır. cehennemim kral dairesine layıktır.
insanoğlu bu her zaman daha fazlasını ister sözünü doğrulayıcı nitelikte olan durumdur.Belki cehennemi beğenir.*
+ anaa bu ne la bende bişey sandım burayı
- beğenmediysen cehenneme alalım seni
+ zahmet olucak .. teşekkür ederim
adam gitmiş cehenneme herkes dans ediyor mankenler filan orada cennete gitmiş herkes ibadet ediyor. sonra cehennemi seçmiş anında işkenceye başlamışlar. e hani neydi az önce gördüklerim deyince zebani kahkaha atmış : onlar işin reklam kısmıydı hemşehrim.
kesin türk olur;
- buyrun cennet burası. her şey dahil bilekliğinizi taktınız di mi?
+ taktık taktık. o diil de, cennet bu mu yav? ben daha bi şatafatlı, şöyle cafcaflı, nebleyim daha hareketli bir yer bekliyordum.
- malum ekonomik kriz.
+ neyse şuraya bi disko yaparım ben. arazi müsait. şuraya da bir villa, tripleks. havuz mavuz. melek bey, yönetimden rica etsek, şu kısma deniz getirebiliyo muyuz, olmadı göl?
- bi soriim ama zannetmiyorum. bi çay ya da dere belki...
+ hadi amaaa, yap bi güzellik...
orada da yer çekimi olduğunu anlamış insandır.
(bkz: cennete düşmek)
entel tanım :şimdi beğenip beğenmeme olayı göreceli bir kavram .o yüzden normaldir.

not : hay sokayım göreceli kavramına senin. maldır o insan mal.
orada insanlar tüm kötü huylarından arındırılmış olacağı için beğenmeme gibi bir durum söz konusu olmayacaktır.
(bkz: bulmuş da bunuyor)
http://img169.imageshack....058/cennetcehennemlu4.jpg
bu hurmalar bayat dediği anda, bardan atılan kırolar gibi cehenneme gidecek salak insan.
arsız, yüzsüz insan.
huri nerede huri?
yok mu?
ben gidiyorum. küstüm.
ayağım kaydı cennete düştüm.
Belim ağrıyor, az şöyle iki huri falan getirin. Ortamı hazırlayın.
Ortaya karışık meyve falan. Ayarlayın işte bişeyler. Bak hala bekliyor ya. Düştük ya.
+ manzarayı yeşilliği falan iyi düşünmüşsünüzde burada disko yok mu be hacı kopalım biraz ?
- hönk!
bulupta bunayan insandır. yok mudur böyle insanlar? vardır vardır dediğinizi duyar gibiyim.
+ e hani burda ateş yok biz mangal yapacaktık.
- siz yanlış gelmişsiniz beyfendi orası cehennem.
+ he sağol beyaz giyen hanım.sende gel istersen mangal yapcaz?
- yok beyfendi ben daha yeni kalktım sofradan siz buyrun yiyin afiyet olsun.
+ ulan 76 yıl bunun için mi ibadet ettik? tüm sevdiklerimiz cehennemde ben bir başıma cennette ne yapayım, atın beni cehenneme!