bugün

Bedava şarap.
Cennetlikler ve cehenemlikler arası futbol maçı olsa fena olmaz mk.
Soruyu görene kadar hiç düşünmemiştim. Nasıl olsa göremeyeceğim.
Ancak hayal edersiniz zaten. Çünkü sadece hayal ürünü.
sevap pointlerimiz kadar günlük haklarımız olan. onlarla puanımız yettiği kadar şeyler alabildiğimiz iyi insanların olduğu dini sohbetlerin ve ilahilerin söylendiği sıkıcı yer.
cehennemde su şekilde baktığımızda tüm aykırı kişiler güzel kadınlar orda olacak. acdc konserleri de cabasi.
fussilet/31: 'Dünya hayatında da, ahirette de sizin dostlarınız biziz. Orada canınızın çektiği ve istediğiniz her şey vardır.'
hayal edemeyeceğim kadar güzel olduğuna inanıyorum.
Adn cennetlerine girecekler, atalarından, eşlerinden ve zürriyetlerinden salih olanlarla birlikte olacaklar. Melekler de her kapıdan yanlarına girip şöyle diyecekler:

"Sabrettiğiniz için size selam olsun. Ahiret yurdu ne güzeldir!" (RA'D/23-24)

Ne güzel yerdir orası.
'Irmaklarından şaraplar akacak' diyorsun
Cennet-i alâ meyhane midir?
'Her mümin'e iki huri' diyorsun
Cennet-i alâ kerhane midir?
Cenneti karı kız şarap olarak hayal edenlere ananızın, bacınızın, karınızında aynı cennete düşeceğini hatırlatayım dedim.
Hayal edemediğim tek yer. Olurda gidersem, yaşayıp göreceğim.
Hayal edemedim lakin bakın bu adamlar kendi cennetinde ne güzek eğleniyorlar. Her sey var.

https://youtu.be/9EfnRC0hCoE
huri mi isterim inşallah güzel denk gelir.
Rab, Kur'an'da dünya hayatının geçici olduğunu anlatır.
insanlara dünyevi zevklerden dahada ötesinin olduğunu öğretir., Ne ilginçtir ki, dünyeviliğin ötesini seçmenin ödülü dünyevi bir cennettir.
Köşkler, yemekler, eşler, tahtlar, serinlik...
Bunların hepsi dünyadada vardır.
Cennet, dünyevi zevkin bitmeyeni değildir.
O başka boyutta birşeydir.
Simgesel cennet, dünyevi zevklerden vazgeçme konusuyla imtahan olan insana ilahi bir destektir sadece.
Gerçek cennet'i anlayabilmek için yüce bir bilgelik ve derin bir hayal gücü gerekir.
Buna karşın henüz bilge olmayan ve görmediği şeyleri gözünde canlandıramayan insanlarıda motive edecek ilahi söyleminde olması gerekir. Birinci kur'an kademesinde, Cennet bu yüzden bir mekan üzerinden anlatılmıştır. (yeşillik, baldan ırmaklar, köşkler vs gibi.) yani insanın anlayabileceği kodlamaya indirgenmiştir.
Mutlak cennet ruh'un sıfır noktasıdır.
Tüm olumlu renklerin olduğu herkesin beyaz giydiği biryer.
Hayal edemiyorum. Hayal edebildiğim en mükemmel yerin dahi onun yanından geçemeyecek basitlikte olduğunu düşününce heyecanlanıyorum.
bedenimin değil ruhumun zevkten zevke varacağı mekan ve zamanın taşıyamadıgi kadar yoğun ve aynı zamanda yalın bir yer. cig damlası gibi hatta..
Bedenime hapis olmadığım gerçek anlamda evrenle bir bir bilince sahip olduğum bir boyut olarak hayal ediyorum.
Neyzen Tevfik ne güzel tarifler cennet-i ala yı.
pek hayal etmiyorum sonra cennete gidemezsem, hayal kırıklığına uğrarım.
hayal edebileceğimin ötesinde bir yer olarak.
Hiç kadın ve şeytan yok. inşaatlarda huriler çalışıyor evler yapıyorlar. Akşam eve gelirken yemek getiriyorlar kafa yapıyorlar.
cennet gibi yer.
Benim için ne huri ne de nuridir. Sevdiklerim varsa içinde tamamım.
güncel Önemli Başlıklar