bugün

Küçükçekmece 'de bir mahalle. Hürriyet Caddesi istiklal caddesini aratmamaktadır. Son zamanlarda serseri grupları takılsada güzel bir yer.
show tv nin absürd hala devam eden dizisidir.en ufak bir şey katmaz insana.seyreden de katsın ister mi orası muamma...
-cennet ne kadar?
-cennette ineceğim.
-ben cennete gidiyorum.
-efendim bakım servisimiz cennette.
gibi komik cümleler kurulmasına neden olan,istanbul küçükçekmecedeki mahalle ismi.
dizisini ise bahsetmeye değer bulmuyorum.
show tv'de yayınlanan, akıllara zarar dizimsi. kalitenin yanından geçmeyen, basit, ve bayağı bir yapım. seyredeni var ki hala sürüyor. yazık demek istiyorum ve dedim bile. "yazık"
Melek Baykal'ın olmasının bile gerçeği değiştirmeyeceği kötü bir türker inanoğlu yapımı dizi.
turk televizyon tarihinin en berbat yapımlarından biri. bir empoze edilmemiş çingene kültürü kalan bu salak televizyonkoliklere buyrun empozeniz tadında çekilen dizi.*
Zeki Alasya, Müjdat Gezen gibi duayenleri kadrosunda bulunduran çok sıkılınıldığı anlarda seyredilirse yüze hafiften bir tebessüm kondurtan daha sonra başka bir kanalda daha güzel bir şey bulununca reklam aralarında unutulmayıp tekrar dönülen show tv dizisi.
bu dizinin kökleri gırgıriye filmine dayanır. kalitesini yıllardır yayınlanmasından anlayabilir elbette ki sevgili okur. zaten amacı bir tebessüm bırakmaktır kişinin yüzünde ve bunu en güzelde cennet mahallesi yapar yerli diziler arasında.
oturugum mahalle. dizide ki cennet mahallesi yuzunden soylemeye utandigim semt. halbuki cennet mahallesi k.cekmecededir. kasimpasa ile alakasi yoktur. ayrica hurriyet cad bakirkoyden daha iyidir.bakirkoyle arasindaki fark bakirkoyde alisveris merkezinin olmasi. acayip kalabaliktir, sanirsiniz taksim. kizlari da cok guzeldir.
Her defasında rast geldiğim ve "kim izliyor bunu?" dediğim uzun zamandır süren berbat ötesi dizi.
veletlik dönemlerime rastlayan zamanlardan kalma,küçüklüğün verdiği,anlamsızlıkla heyecanın karıştığı duygularla her istanbul'u ziyaret edişimizde uğradığım,bir çok akrabımı içinde barındıran,1998 senesinden beri gitmememe rağmen güneş apartmanı'nı hala unutamadığım,küçükçekmece'nin bilindik mahallelerinden birisi..*
insanlarının yardımsever,kibar,içten olduğu küçükçekmece'deki cennet..

(bkz: hürriyet caddesi)
(bkz: alpaslan caddesi)
(bkz: barbaros caddesi)
(bkz: ziya gökalp caddesi)
(bkz: turgut reis caddesi)
(bkz: mevlana caddesi)
(bkz: antikacılar caddesi)
(bkz: yeni yol caddesi)
(bkz: hatboyu caddesi)
(bkz: kahramanlar caddesi)
(bkz: yavuz selim caddesi)
ve son olarak
(bkz: antikalar parkı)
(bkz: daha gider bu)
(bkz: avcılar cennet beşyol kuleli kalmasın)
(bkz: abi haramidereye gidiyürmü)
muharrem ve balinanın doğacak çocukları için doktora kontrole giderler.. doktor monitörde çocuğun durumunu göstererek;

doktor: bebek bu sıvının içinde büyüyecek
muharrem: boğulmaz dimi doktor hanım ? *
bütün bölümlerde ferhatla sultan nikah masasına otururlar
lakin pembe son saniyede yetişir gençleri kaldırır masadan ve arbede çıkartır.
Televizyonu hangi saatte açarsam açayım bir şekilde sürekli karşıma çıkan bu diziyi kim izler ki diye düşündüğüm hatta güzelim diziler izlenmediği gerekçesi ile yayından hemen kalkarken bu dizi nasıl hala yayında diye düşündüğüm saçma sapan bir dizi.
mahallede bulunan binaların en üst katlarından muhteşem deniz ve göl manzarasının aynı anda görülebildiği mahalle.
(bkz: cinnet mahallesi)
gırgıriyenin dizi versiyonu ; şoparların cirit attığı , seyretmekten bıktırdınız dedirten yapım ,dizinin içeriği parayı veren sultanı istediği gibi çalar , gereksiz bir dizi.
gündüz ne zaman zaplarkene show tv ye gelsen,yayınlanmakta olan dizi.
romanların yaşadığı bir mahalleyi anlatan komedi dizisi.
gün içinde ana haber saatine kadar televizyonu nezaman acsanız neredeyse show tv de sürekli yayınlanan ve bıktıran dizi.
birbirlerinden para araklamalarından sonra üstünden para çıkınca yunuz'un "en tiskindiğim şakkadır kim yaptı bu şakayı" dediği salak ama komik dizimsi.
belalı baldızla birlikte suan için tek seyredebilinecek turk dizisinden biri acemi cadı usta buyucu gibi gotic filmlerin oldugu bir dönem de neden elestirildiğini anlamadığım komik dizi.
Melek Baykal ın böyle dandik bir yapımda bile oyunculuk yaptığı dizi,bazı replikleri gerçekten komik olabilmektedir.
güncel Önemli Başlıklar