1. 1.
  Ya Allah, sen benim Rabbimsin. Senden gayrı hiçbir ilah yoktur. Ben senin kulunum, gücüm yettikçe senin ahdin ve vaadin üzerindeyim. işlediğim şeylerin şerrinden sana sığınıyorum. Bana olan nimetlerini de, günahlarımı da itiraf ediyorum. Artık beni yargılayıver. Şu bir gerçektir ki: günahları senden başka yargılayacak yoktur.

  Bu duanın faydası:
  Peygamber Efendimiz (sallallahu aleyhi ve sellem) bu duayla ilgili şu müjdeyi vermiştir: "Bir kimse bu istiğfarı gece okur sabah olmadan önce vefat ederse veya sabah okuyup akşamdan önce ölecek olursa ona cennet vacip olur.
  9 -2 ... shashkin
 2. 2.
  peygamber efendimizin dediklerine elbetteki karşı çıkmak olmaz* ancak kendisinin verdiği müjdede tutarsızlık vardır.

  zira ilk tutarsızlık tüm hayatı boyunca günahkar yaşamış, vücuduna bilimum zarar veren maddeleri kullanmış bir insanın ölğmğnden yaklaşık 12 saat önce tövbe edip de cennete kabul edilmesi pek de akıl karı değildir.*

  ikinci olaraksa "kul hakkı" durumudur. hakkını yediğiniz kulların cezasını allah affetmez. onları affedecek olanlar ise hakkı yenen kullardır. örneğin rte bizim paramızı çalıp da oğluna gemi alıyorsa ben paramı helal etmem. rte nin de bu yolla cennete gidememsi gerekmektedir.

  dua kısmı doğru olsa da müjde kısmı tahminen çakmadır.
  4 ... micro cuts
 3. 3.
  bol bol okunması gereken dua. kim bilir belki yarin belki yarındanda yakın.
  1 -1 ... shashkin
 4. 4.
  biliyorum bu tür şeylerde kanımca diye bir şey olmaz ama anladığım veya yorumladığım kadarıyla, bu duayı sadece okuyunca değil, bu duada yazılan şeyleri, örneğin;"gücüm yettikçe senin ahdin ve vaadin üzerindeyim" uygulayınca cennete gidilir. Benim islamiyet anlayışım budur.
  ... taymaskh
 5. 5.
  (bkz: açıl susam açıl)

  sonuç garanti değil ama denemesi bedava.
  4 -1 ... spoiler
 6. 6.
  dünyadaki cennet için: (bkz: allah tuttuğunu altın etsin)
  ... bresson
 7. 7.
  (bkz: cennetin kapısını aralamak)
  ... dualite
 8. 8.
  1000 kulhuvallahu 999 fatiha okuyan da cennetin kapisindan içeri girdikten sonra çiçeklerle karşılanıyormuş. pehh!

  sözüm ona piyango dini ya.
  -1 ... pygmalion
 9. 9.
  her gunahi isle sonra dua et ve merhaba cennet ben geldim de. vay anasini. gidenlere sormak lazim baska yollar var mi diye. *
  2 ... fabala
 10. 10.
  dua araçtır, cennete gitmenize vesile olacak fiilleri ortaya koymak amaçtır, cennet ise sonuçtur.
  1 ... dualite