bugün

cennet denilen şeyi düşündüğümüz zaman hiç çekici gelmemesi durumudur. 72 tane huri bizim olacak diyorlar ama ben sanki hiç zevk almayacakmışım, bir noktadan sonra değişiklik isteği yüzünden tatminsizlik yaşayacakmışım ve en sonunda isyan edecekmişim gibi hissediyorum. o kadar nimet var ama bir noktadan sonra robot gibi olacağım gibi hissediyorum cennet içinde.
Bunları insanlar söylüyor sor onlara cenneti hiç görmüşlermi evet kitaplarda az buz birşeyler bahsediliyor ama okadar net şeyler değil bence cennet herkesin zevkine uyacak ve mutlu olacağı bir yer.
cenneti dünya aklıyla düşünüyorsun.
o zaman cehennem fikri sana çok sıcak geliyordur.
SANKi cennete layık bulundunda beğenmiyor,şurda biri 10 bin lira verse kırk takla atarsınısız sevinçten.
dinlere göre değişir paganlıkta sıcak ılıman bir dünya, semavi dinlerde daha ferah yerler olarak tasvir edilir.

klasik bir laf var ama yazmasam olmaz... iyi insanların yaşadığı heryer cennettir zaten...
yakın zamanda farkına varmış olduğum durumdur. tamam abi gideceğiz de ne olacak? kuran'da vadedilen imkanların daha iyisi zaten elimizde. hani ne olacak orada merak ediyorum açıkçası.
Herkes de cennette hurilerle fantazilerden bahsediyor. dikkat edin hurileri aklınızdan geçirirken zebanilerin kucağına oturtmasinlar sizi.
(bkz: ama bu sahtekarlık)
olmadığı için olabilir.
güncel Önemli Başlıklar