1. 1.
  ilk insan adem dünya da bir cennet bahçesindeydi, ancak tanrı nın cehennemi yaratması gerekiyordu.

  Ademin önünde secde etmeyen iblis sadece şımarık çocuk tavırlı tanrı nın bir bahanesiydi, cenneti yaratmalıydı, cehennemi yaratmalıydı, insanoğlunu sınamalıydı, canı sıkılan tanrı kendi oyununu oynatmalıydı ve olmasını istediği şeyler için bütün koşulları hazırlamalıydı. Tanrı istedi, izin verdi ve iblis adem in önünde eğilmedi, isyan etti.

  Sonra adem in havvası oldu, iblis lilith kılığına girdi adem in aklını çeldi, tanrı cehennemi yarattı ve hem ademi hem havvayı cennet bahçesinden atarak dünya nın cehennemine gönderdi.

  insanoğlu sefahatten yoksulluk içine düştü, uygarlık kurmak, hayatta kalmak için bir sürü mücadeleler verdi, savaştı, zina yaptı, aldattı, çaldı, öldürdü, irili ufaklı başka bir sürü günah işleyerek hem kendisine hem de dünyaya zarar verdi.

  insanoğlu cehennemi cennet yapmak isterken cenneti de cehennem yaptı.

  Ama bazıları dünya cehenneminde kendilerine küçük ve korunaklı cennetler yaptı, bazı ademoğulları doğrudan o cennetlere doğdular, zenginlik içinde ademoğullarını yönettiler, bazıları da cehenneme doğup cennete ulaşmaya çalıştılar, bazıları kendi cennetlerine kavuşurlarken bazıları ölene kadar cehennem hayatı sürdüler.

  Ademoğlu tekamül yolunda bazen cennetle bazen cehennemle sınandı. Cehennemde insanlığa erişenler cenneti tattılar, cennette insan kalamayanlar cehennemi boyladılar. Cehennemdekiler hep cennettekilere özendiler, onları sevdiler, ademoğlu güce taptı, güç ademoğlunun en büyük zaafıydı.

  (bkz: 3%)
  (bkz: Three percent)
  -2 ... siyah alfabe