1. 1.
  moğolistanlı biriyse normaldir. türk olup cengiz han atam diyorsa, fahri olarak kendini moğolluğa adamış, moğolların her şeyini yaparım diyen biridir. geçmiş olsun.
  5 -1 ... daikokuten
 2. 2.
  fesliyi atası sanan çomarlar da var.
  5 -1 ... timur cengiz hulagu
 3. 3.
  Timuçin (cengiz) moğol dur türk olmayabilir fakat iki ayrı ırk olsalar da aynı bozkırın evlatlarıdır. Tarihi incelediğimizde zaten bariz farkları görmekteyiz. Türkler tarihleri boyunca halka zulum edip katliam yapmamışlardır. Bu bile farkı ortaya çıkartmaya yeter.
  6 ... gazeloglu
 4. 4.
  hz muhammed'i atası sanan çomardan daha akıllı olduğu kesin. en azından moğollar ve türkler arasında uzaktan* da olsa bir akrabalık var.
  4 -4 ... r3tr0
 5. 5.
  mesele moğolları ata görmek değil burada. mesele tarafını belli etmek.
  -1 ... caranthir
 6. 6.
  türkçülere çomar dendiğine de ilk kez şahit oluyorum.

  temurçin yani temirçi yani demirci atayı atası sayanlardanım.
  adamın türklüğüne dair pek çok kanıt var. ordu düzeni, ordusundaki türk boyları sayısının çok fazla olması, ismi. bu arada isimlerinden biri de tengiz dir. yani bildiğin deniz.
  kaldıki o dönemlerde bozkır da türk moğol ayrımı yok denecek kadar azdır.

  not: kendimi türkçü olarak tanımlayamam ama türk olmaktan gurur duyuyorum.
  2 -4 ... pilotmont 1
 7. 7.
  cengiz han kendisini türk olarak tanımlamıştır.
  moğol değil evet o topraklarda doğan bir türktür. moğol bir siyasi kimliktir. kazaklar gibi kırgızlar gibi
  arapların 100 bin türkü annesinden öğrenip tengriye yemin olsun ki hesabını soracağım diyerek 1 milyon arabı kılıcından geçirmiştir.
  670 -740 yılları arasında türk tarihi hiç anlatılmaz arapların türk katliamları olduğu için .
  buna türklerin kayıp 70 yılı da denmetedir.
  talas savaşını da araştırabilirsiniz
  ankara savaşında timurun yenmesinin sebebi türkmen yörük türk kökenlilerin timurun yanında olması yüzündendir mesela
  moğolca ile türkçede konuşmaktaydı ve konuşmalarında kendisini türk olarak açıklamış.

  araştırabiliriniz üstelik cengizhan ve oğulları baldıran mı baydıran mı şuanki türkiyenin kuzey bölgesinde bulunan vir handan gelinler almıştır.

  zamanla moğol ve türkler ayrılmıştır ama hepimiz moğolistan hanedanlığı altında birleşik sonra asya hun ve göktürk olarak ayrılıp birleşip en sonda arapların katliamlarına dayanamayıp müslüman kimliğine geçmişiz ve iki ayrı kültüre bölünmüşüz islama geçmeseydik hiç bir farkımız yoktu
  1 -2 ... ecemcix
 8. 8.
  Moğollar, Tunguzlar,Mançular, Türkler uzun bir süre bir arada yaşamış. Adamın isminin deniz manasına gelmesi onu Türk yapmaz. Ortak kelime denen şeyi öğrenin nolursunuz.
  -1 ... kendineliberal
 9. 9.
  son zamanlarda sırf batı dünyasında tarihin en büyük tiranı ve barbarı olarak lanse edilmesi nedeniyle türk ün türklüğünü reddeden türkler türedi.
  attila katliam yapmamışta, cengizhan yapmışmış, sırf bu yüzden bile türk olmadığı aşikarmış.
  evet cengizhan, affetmez. cengizhan elçisini yollar ve biat ister. kendisine karşı gelenide ibret olsun diye toplumuyla birlikte yokederdi. bozkırın acımasız çocuğu, hayatta kalmak adına 13 yaşında öldürmek zorunda kaldığı üvey kardeşiyle hayatta kalma andının boyutlarını, güce olan arzusunu ve yenilgiyi asla kabul etmeyeceğini tarihe yazmıştır.
  cengizhan üne, otoriteye, soyluya hürmet gösteren bir adam değildir. akla ve sadakate değer verir. etrafına fethettiği ülkelerin sadık, akıllı fakat sıradan insanlarını toplamış ve kendi elit kavramını oluşturmuştur.
  cengizhan hayatı boyunca hiç yenilmemiş fakat hiçbir savaşında da düşmanından sayıca üstün bir güce sahip olmamıştır. adanmış han ın adanmış askerleri.
  türklüğünün kanıtlarına gelince;
  1-cengizhan dış yazışmaları türkçe yapardı.(avrupaya,farslara,ruslara,çinlilere ve papaya yolladığı resmi yazılar)
  2-cengizhan türkçeyide moğolcayı da çok iyi bilirdi.( zaten sadece cengiz han değil o dönemde tüm göçebe türkler ve moğollar biribirleri ile aracı olmadan konuşabiliyordu ve bir türk ile moğol kabilesi arasındaki fark bir karadenizli ile akdenizli türk arasındaki farktan fazla değildi.)
  3- cengizhan ı görenler hanın fiziksel olarak moğola benzemediğini söylerler. cengiz han açık tenli ve kumral özellikleri ile göktürk hakanlarına benzerdi.
  4-çinlilere göre cengiz hanın soyu şa-tolara dayanır. şa-tolar çinlilere görede göktürklerdir.
  5-kadı vahdettin isimli bir arap hz. muhammedin "türkler size dokunmadıkca sizde onlara dokunmayınız" sözü üzerine cengizhan ın ne düşündüğünü sorduğunda "evet,bize bulaşmaya gelmez" cevabını almıştır.
  6-cengizhan,doğu avrupayı istila ettiğinde kıpçaklardan "türk milletim" diye söz etmiştir.
  bunlardan başka cengizhan ın ordularının büyük bir kısmının türk kökenli askerlerden oluşması ( 1 moğola 7 türk), cengiz han ın, moğolların aksine kurdu kutsal kabul etmesi ( efsanelere göre moğollar kökenlerini köpeğe türkler kurda dayandırır), gibi bilgilerde cengizhan ın türk olabileceği tezini kuvvetlendirmiştir.
  ayrıca belirtmek isterim ki timur ben türküm dedi diye türklüğünden şüphe etmeyen zevatın türküm deme gereği bile hissetmeyen adama türk değil demesi akılsızlığının kanıtıdır sadece.
  2 -1 ... ecemcix
 10. 10.
  türktür lakin türk veya moğol ne farkeder? bozkırda moğol ve türk kabilelerinin tek bir kaan'ı olurdu. bu kimi zaman moğol kimi zaman türk olmuştur, moğolların yaşadığı bölge bugünkü moğolistanla da sınırlı değildir o zaman. bugünkü izole olmuş moğolistan harici ortaasyadan anadolu'ya kadar bir tek moğol yoksa bu onların yok olmasından öldürülmesinden değil türkleşmiş olmasındandır. ayrıca o zamanlarda türk ve moğol ayrımı da yoktur, kültürler, kan hemen hemen aynıdır, birbiriyle karışmıştır ki bu da ilerleyen yıllarda bu kadar pürüzsüz türkleşmeye neden olmuştur.

  çengiz kaan'ın yaptıklarına gelince, türk kaanıdır, yanında milyonlarca türk diz vurmuş ve arap dünyasına gereken cezayı vermişlerdir. o gün çengiz kaan olmasa anadolu ve çevre topraklarda bugünkü türklükten bahsedemezdik, kaldı ki ilk kaşınanlar, ilk hamleyi yapıp çengiz kaan'ı kışkırtamlar harezmlerdir, yoksa çengiz kaan il-hanlığında çok güzel bir düzenle barışı adaleti sağlamış büyük bir liderdi.

  dünyanın gelmiş geçmiş en büyük askeri ve hükümdarı olan çengiz kaan'ı türk tarihinden çıkartıp onu türk düşmanı gibi göstermek türklüğe değer vermek değil aşağılık abbasi halifesinin ve arap dünyasının hıncını içinde taşıyıp takiye yapmaktır.
  ... ecemcix