1. 1.
  çok hoş bir sese sahip olan müzisyen. solo tekniği örnek alınası, ortaya koyduğu melodilerle tapılası bir bestekardır. (sololardaki armonilere dikkat!)
  8 -3 ... kasgarli mahmut
 2. 2.
  kanımca ne teknik bilgi ve beceride ne de yaratım sürecinde arif susam'ı geçemeyen, her zaman onun gölgesi altında ezilen bir sanatçıdır. çünkü arif susam klavyeye hakimiyetinin yanı sıra, engin müzik bilgisi ve jordan rudess, kevin moore gibi yetiştirdiği öğrencilerle de adından her daim sözettirmiştir. bir demecinde de bachtan esinlendiğini dile getirmiş ve böylelikle müzikalitesinin sırrını da bir nebze olsun gözler önüne sermiştir.
  1 -5 ... johannes
 3. 3.
  yunus bülbül'le birlikte ülkem sınırları içinde en iyi müziği yapan şahıs. tam bir virtüöz.
  1 -1 ... kirmizii
 4. 4.
  çok damar ve ağlatan şarkıları da olan fantezi müzik sanatçısıdır.

  sevgiyi bilmiyorsan suç bende mi neyleyim?
  sevmedin bırakmadın adam gibi seveyim.
  seven çeker acıyı sevmeyen ne bilsin.
  bana aşktan söz etme
  sevmek kim sen kimsin?
  6 ... palta
 5. 5.
  Halkın büyük kısmı tarafından sevilen, yıllarını sanata adamış tam bir sanatçı.Diğer sanatçılar gibi çok göz önünde olmamasına rağmen 1980li yıllarda yaptığı şarkılar bile sevilerek dinlenilmektedir.
  3 ... hayati tehlike
 6. 6.
  ağlamam ondan ve resmini öptüm şarkıları ile insanı dumur eden,arabeskin kralı süper şahsiyet.
  4 ... isibilenisegitmeyen
 7. 7.
  şarkılarının sözleri ve sesiyle insanı ağlatabilecek komaya sokabilecek yegane şarkıcı.
  3 ... darken
 8. 8.
  artvinli şarkıcı
  1 -1 ... klasnick
 9. 9.
  hemşerim. zavallı insandır kendisi. yurdumu yozlaştırmıştır işkence şarkılarıyla.
  3 -8 ... azorka
 10. 10.
  arabesk taverna karışımı damar şarkılarıyla 90lar gençliğinin büyük kısmını etkilemiş olan taverna müzisyeni.o dönemlerde oğlanlar lisede kızları ayartmak için yahut bunalıma girmek için arşivlerindeki cengiz kurtoğlu kasetlerini yahut özel dolum karışık cengiz kurtoğlu kasetleri doldurtup kıza takdim ederdi.ahh ne güzeldi o günler.eskisi kadar pek tutulmayan bir abimizdir.hafiften tarz değiştirmesi ve müzik işinde pasif kalması bunun sonucu olabilir.ama bu sonucun başlıca nedeni ülkemizde ve dünyada yozlaşmasıdır.cakkıdı cakkıdılar,lololoar,o şimdi askerler,bombabombalar,fiftisentler,mafya bozuntusu rapçiler,milliyetçi takılan amerikan zenci aksanıyla konuşan türk rapçiler,para için arabeskle rock müziği sentezleyip iki müziğide katledenler,teknocular,şunlar bunlar vs..dir.ayrıca kendisi sinan özen gibi ismail türüt'ün tarabya da uşaklar etilerde yumuşaklar deyiminde tarabya tarafında yer almaktadır.
  1 ... isyanlari oynuyorum