bugün

takdire şayan bir uzlaşmadır.
yani şu uzlaşmayı yapan kamu görevlisi bulunup şilt, plaket verilmeli, ayrıca 3 maaş ikramiye ile ödüllendirilmelidir.
görsel

aslında yukarıdaki liste komple ironik.
3 milyar 100 milyon lira tutarındaki vergi alacağından sadece 74 milyon 500 bin lira uzlaşma sağlanmış.
alacakların yüzde 97.6'sı silinmiş.

ama en çok göze çarpan cengiz inşaat tabi.
422 milyon liralık vergi borcu için uzlaşma masasına oturulmuş ve cengiz inşaatın hiç borcu olmadığı hususunda uzlaşma sağlanmış.

hayır nasıl bir pazarlık yaptınız aklım almıyor.

-merhaba 422 milyon lira vergi borcunuz var.
+evet var, uzlaşalım mı?
-ah, tabi uzlaşalım. ne kadarını ödeyeceksiniz?
+valla hiç ödeyemeyeceğiz.
-haa, böyle delikanlı olun canımızı yiyin.
+delikanlı firmayız biz, yalanımız yok. ödemeyeceğiz.
-eyvallah, o halde 0 tl yazıyorum.
+evet, mümkünse.
-tamam o halde uzlaştık.
+evet, hayırlı olsun.
-teşekkürler.

bu mudur uzlaşı?

hayır ben bunun çıktısını alıp çerçeveletip ofise asacağım.
yarından itibaren benden bu devletin alacağı vergi maksimum sıfır liradır.
kamuoyuna duyurulur.
adam boşuna mı; anam babam tayyibe feda, demişti.

ne saçma bi ülke olduk.
Benim gss pirim borcunuda sifirlayin lan ne olur o zaman en iyi ak it ben olurum hadi silin borcumu en ama en yalaka ben olurum anlasalim.
Milletin orasına koyacağız diyen mehmet cengizin holdingi değil mi o? Helal olsun adam dediğini yapıyor.
bu devleti en çok kim sikerse, ona bütün kapılar açılır.

en çok kim severse, ona da en pis iş yaptırılır.

böyle geldi, böyle de gider.
bu işe en çok turkcell bozulmuştur. en çok ondan alınmış.
indirim yüzdelerine bak birde bize gelen mtv zammının yüzdelerine bak.

Cefayı hep halk çeksin sefayı bunlar.

iktidar liberal, sosyal demokrat, muhafazakar ne olursa olsun hep zenginlerin devri, kapitalizmin kalesi olmuşuz.
(bkz: bu milletin amına koyacağız)

gördüğünüz gibi adamlar delikanlı, dediklerini yapıyor.
Vay arkadaş ya, artık göz göre öpülüyoruz dedirten olaydır.
cengiz inşaat'ın milletin "yanına" koyma sevdasının uzantısıdır. kızmayınız, dediler ve yaptılar.
Vatandaşın altınları varya. Eşşeğe semeri yük olmaz. Vatanımın güzide sanayici ve işadamlarının elini cebine attırmayız..! Üzmeyin onları. Onlar bu ülkeye lazım..!
Aradaki fark Halkın ciğerinden tamamlanacağı için sorun yok.
aslında yapılan uzlaşı sonunda sıfırlanan o borç gerçekte sıfırlanmıyor, sadece borçlu değişiyor. yani cengiz holding 400 milyon küsür liralık o vergi borcunu ödemiyorsa bir başkası ödüyor. Kim mi ödüyor?

sen, ben, o, bu, emekli ayşe teyze, kıbrıs gazisi rıfat abi falan.

sermaye tarafından halkın kanı emiliyor resmen ve devlet denen yapı her zaman olduğu gibi yine sermayenin yanında ve asıl trajikomik olan tarafsa kanı emilen bu halkın hala devlete tapıyor olması.
http://www.sozcu.com.tr/2...nasil-sifirlandi-1125649/
akkoyunların 15 yıldır kafalarının basmadığı olaylardan bir tanesidir.
1 - zenginlerin ultra vergilerinin silinmesi
2 - gereksiz ve sürekli yapılan zamlar
3 - reislerinin kendini kahraman ilan etmesi için yaptığı küçük tiyatrolar (vergi indirimi - darbe - one minut vs)
daha rahat amımıza koysun diyedir.
Gerçekten ibretliktir. Millettin 3-5 kuruş parasına göz dikin, 150 lira ödemedi diye bindirin faizleri. Aldığı nefesten bile vergi kesin. Garibanın durumunu takmayın, bindirin faizleri. Ama 422 milyon gibi büyük paraları silin geçin. Ohh ne ala memleket. Çıkar bunların hepsi yakında. inşallah halk bir gün uyanır da her şey çıkar ortaya.
amk ya. yık millete yık sen.

işi bilmiyorsunuz. silecekseniz yarısını silin, kalanını taksit yapın. bırakın ödeyebildikleri kadar ödesinler. sonra gene aynı olayı yapın. %90 lı %100 lü miktarlar hem basına yansımaz, hem daha çok vergi toplarsın.

vergi konusunda dolaylı yöntemlere daha çok yer verin. şirketler parça parça farkında olmadan ödemeleri gereken verginin en azından %25-50 civarını ödemiş olsunlar.
Şimdi sövmeyeyim sövmeyeyim diyorum da. Be amına koduklarım, güler Sabancı gibi 100 milyonları olan insandan 6 milyoncuk almıyorsun. Gariban vatandaştan %40 MTV, gelir vergisine %30 zam yapıyorsun. Ulan bu mu milli irade? Bu mu halkçılık. Yazıklar olsun. Etmiyorum arkadaş, eğer birazcık müslümansanız bilirsiniz kul hakkı Allah’ın karşıma getirmeyin dediği tek günahtır. Hakkım helal et-mi-yo-Rum. Öbür dünyada 2 elim yakanızda olacak.
cengiz bey ne dedi? abd'den dönüyorum, bu milletin amına koymaya geldik.
yapamayacağın şeyi söylemeyeceksin.
adam sözünün eriymiş.
helal olsun.
(bkz: koydular)
bende kendilerini çok takdir ederim

koyacam dedi ve koydu.

demek ki koyacam denilince konulması lazımmış.

fekat iyi koydu.
Türkiye'de geçerli ekonomik planlamalar bittikten sonra inşaat sektörü ile iç ekonomiyi canlandırıp güçlendirdiği için hükümet, bir inşaat firması olan cengiz inşaattan da dolayısıyla vergi alması çok da işine gelir bir şey değil.

Türkiye büyük bir ekonomik krize doğru sürükleniyor. eurolarınızı dolarlarınızı bozdurun diyen bir cumhurbaşkanı ve bugünlerde de altınlarınızı bozdurun diyor! neden çünkü artık gidişatın önüne geçemiyorlar.

"doğuda savaş var" argümanı bunu açıklamaz, aslında inandırıcı da değil. cumhurbaşkanı şuan sadece yaklaşmakta olanı geciktirme gayreti içerisinde. 2023 e inanılmaz bel bağladılar ama 2023 de yeraltındaki zenginlikleri günyüzüne çıkartacak teknolojimiz bile yok.

mortgage krizinden çok daha büyük bir kriz yaklaşıyor, inşaat sektörünün yarattığı boş ekonomi artık iyice şişti ve patlaması çok ama çok yakın, işte o zaman olan zengine değil milyarlarca lira kredi çekip ömrünü ipotek eden orta gelirli aileleri çok ama çok büyük tehlike bekliyor. Kredi dolayısıyla yıllarca satamayacağı evine, işsiz kalıp kredisini ödeyemediğinde bankalar da hiç gözünün yaşına bakmadan el koyunca televizyonlardan kendisini yakanı, köprüden atlayanı bol bol göreceğiz.

kısacası hükümet inşaat sektöründen vergi alıp kendi ayağına sıkmaz, 2023 e kadar öyle ya da böyle bu işi götürmeye çalışmaktan başka çareleri yok.
cengiz inşaatta pek akılsızmış vesselam... bak tüvtürk'e iki kalemde milleti huylandırmadan görmüş işini, halletmiş.
767 milyon nere 422 milyon nere.
haklı ama eksik bir isyan.
Ak gezenlerin umrunda dahi olmayacak uzlaşıdır. Burada indirim yapılan vergi borçları birilerinin cebine giriyor açık ve net. O parayı da senden benden çıkarıyorlar. Ne zaman görmeye başlayacaksınız be kardeşim. Chp ve mhp muhalefet yapamadığı için bugün bu memleket bu halde..

Türkiye de siyasi parti destekçisi olmak için gamsız olmak lazım. Bundan sonra apolitik bir adamım ben. Oy vermeye gideni sevsinler.
imam http lerde matematik öğretilmediğinin kanıtıdır.