1. 1.
  Bir iddia. Ben bir tane tarih hocasından duymuştum üç bin çocuğu var, şuan dünya nüfusunun yirmi altıda biri cengiz hanın kanını taşıyor demişti. Konu hakkında destekleyici bir haber. Bilimsel araştırma bile yapılmış.

  Helal olsun ne diyelim.

  http://www.habervitrini.c...yon-torunu-varmis-280261/
  ... madlord
 2. 2.
  Dahil olmak istemedigimdir. Adam tam bir irz dusmani.
  -1 ... selia
 3. 3.
  aynı şeyi coğrafya hocamdan duymuştum, binlerce çocuğu varmış lan.
  ... gecti baharim sondu bile bile
 4. 4.
  cengiz han o kadar çok kadınla beraber olmuştur ki, an itibariyle dünyada yaşayan her 100 insandan biri cengiz hanın soyundan geliyor.
  ... the count of monte cristo
 5. 5.
  iyi bir şeydir. cengiz hanın soyu aşinaoğullarından * sonra orta asyadaki ikinci han sülalesidir. aşinaoğlulları da kayı boyuna kadar gider sen düşün. cengiz hanın soyuysa cengiz handan sonra han soyu sayılmıştır. nitekim kaderin cilvesi addeddiğim durumla osmanoğulları açina sülalesini mahvetmiş * cengiz hansa sülalesini ileri taşıdıkça taşımıştır *
  2 ... lanet olsun sana platonik
 6. 6.
  Bunun hakikatından şüphem var. Çingiz Han 21 sene boyunca Hakanlık yaptı, ve o vakte kadar geçen zamanın belli bölümlerinde esir olarak yaşadı. ileriki 21 sene boyunca da bayağı hızlı çalışması gerekir ki, başa geldiğinde zaten 44 yaşındaydı.
  Uydurmadır. Ama manevi çocuk derseniz, çoktur.
  1 ... azmhyr
 7. 7.
  Açina boyu Kayı ya da Oğuz ile rekabet halinde değildir, çünkü eski Türk oymak sisteminde aynı seviyede değildirler. Oğuzlar Açina 'lara göre çok daha aşağıdadır. ilk iki sülale Açina ve Dulo'dur(Atilla'nın boyu), sonra Çingiz Han'ın ataları olan Şato ve Siyenpiler(Tabgaç/Tuoba) gelir.
  ... azmhyr