1. 1.
    bu başlığı neredeyse 2 yıl sonra açabildim.

dün gece uykum bölündüğünde durduk yerde bu mevzu geldi aklıma. annem son zamanlarını evde geçirmek istemişti, haliyle son nefesini de yatağında gözümüzün önünde verdi.

büyük bir travma yaşadım, üstüne cenazeyle ilgili bürokratik bok püsürlerle uğraştırdılar beni. orospu çocuğu tabip eve gelsin diye cenaze işleri denilen tuhaf oluşumla zibilyon tane telefon görüşmesi yaptım, olmadı ta kalkıp bilmem ne müdürlüğüne gitmek zorunda kaldım. bana orada bir cep numarası verdiler ve başka bir orospu çocuğunun tam 1 saat boyunca telefonlarıma cevap vermesini bekledim. özetle bir adet orospu çocuğuna görevini yaptırabilmek için önce başka bir orospu çocuğuyla cebelleştim ve tabip denilen zerzevatı tam 3 saatte eve getirtebildim. beyefendiler geldi, ölüm nedeninden emin olduktan sonra bilgisayarımdan raporu çıktı olarak aldılar ve elime verdiler.

onlar gittikten sonra eve toplanmış olan konu komşu, akraba vs. annemi beyaz bir çarşafın içine sardı ve salonun orta yerine, halının üzerine koydular. benim kafa gitmiş olduğundan sorgulayamıyorum zaten, şok yaşamak böyle bir şeymiş demek. hiçbir duygu, tepki yok. annemin cansız bedeni öylece yerde duruyor, gelen oluşumlar da etrafında oturuyordu. şimdi düşünüyorum da amaç ne amına koyim? bu ne salak bir gelenektir lan? bakın bu da bizim cenazemiz nasıl beğendiniz mi dercesine cansız bir bedeni sergilemek nedir amına koyim? nasıl ruh hastası bir toplumuz anlamak mümkün değil. annemin gözümün önünde bitkisel hayata girmesi, hayata tutunabilmek için her gram oksijeni teneffüs etmeye çalışması ve o son verdiği nefese tanık olmak yetmiyormuş gibi bir de yerdeki o hareketsiz hali sürekli gözümün önüne geliyor. cenaze yakınını yarak kürek işlerle uğraştıran devlete ayrı, öldükten sonra bile cenazeye abuk subuk şeyler yapan topluma ayrı sokayım.
    3 ... nesgayfe
  2. 2.
    Psikopatliktir. Sanirsin ceyiz sergiliyorlar. Neyse ki boyle adetleri olan bir aileden degilim.
    2 ... when i was a child