1. 1.
  http://m.t24.com.tr/haber...mezardan-cikarildi,440033

  Biri şaka desin, yalan haber desin. Ölüye saygısı olmayandan diriye saygı beklemek...
  #37746304 :)
 2. 2.
  dirini siktirme aysel tuğluk kim hdp nedir git onu araştır önce.
  #37746359 :)
 3. 3.
  Ne ekersen onu biçersin. Saygı görmek isteyen saygı gösterir. Her türlü pisliği yapıp başına bir iş gelince demogoji yapıp duyar kasmakla insan olunmuyor. Midem bulanıyor sizden iki yüzlü samimiyetsiz piç kuruları. Sahte duyarınız; Elinizden, ağzınızdan damlayan kanı gizlemiyor.

  Dört gün önce PKK'lı orospu çocukları şehitliğe saldırırken insanlığınız mabadınıza mı girmişti.

  http://www.milliyet.com.t...kkari-yerelhaber-2268332/
  #37746360 :)
 4. 4.
  sırf kızı hdp de siyasetçi diye ölmüş yaşlı bir kadının mezarına saldıranın dinini imanını allahını seveyim dedirten başlık.
  #37746377 :)
 5. 5.
  Helal olsun kimler yapmışsa.
  #37746379 :)
 6. 6.
  öylesi bir gruba böylesi layık ancak. o kadar iğrenç, insan sıfatlarından uzakta bir grubun destekçisiyse eğer; az bile yapılanlar.
  #37746415 :)
 7. 7.
  vay arkadaş. bir itlaf programı oluşturulmalı. bu tür eylemleri yapanlar o program dahilindeki mahkemelerde yargılanıp buharlaştırılmalı. varsa çocukları, öksüz kalan o çocukları da özel eğitime tabi tutulmalı. bu organizmaların soyu kurutulmalı.
  #37746428 :)
 8. 8.
  yanlış bir şeydir. ölen kim olursa olsun saygı gösterilmeli. ölü beden saygıyı hak eder.
  #37746455 :)
 9. 9.
  Normalde böyle şeyler tasvip edilmez tam tersine tepki çeker ama saldırıya uğrayan malum cenahın geçmişte yaptıkları yüzünden aklı selim hiçbir insan yapılana olumsuz tepki vermez veremez.
  #37746527 :)
 10. 10.
  Kim yapmışsa çok büyük hata.
  Bu ülkeyi bunlar yıkacak.
  #37746549 :)
 11. 11.
  Öyle bir ithamlar var ki duyanda hitler cenazesi sanır. Herşeyi bildiğinizi düşünüyorsunuz, bu bile bilmiyor olmanın bir sonucudur.
  Önemli olan insan kalabilmek, ölü bir bedenin akıbetine karar vermek size düşmedi.
  #37746560 :)
 12. 12.
  hdpli degilim, omrumun hicbir doneminde hdp ye oy vermedim. simdi hemen hdpli yaftalamasi/yapistirmasi yapmayin. ha yapsaniz da umurumda degil o da ayri bi mevzu. ayrica kürt de degilim. neyse..
  sormak istiyorum, hz. muhammed, yahudi cenazesi gecerken ayaga kalkmisti saygidan. onun torunu oldugunu ifade ve iddia edenler mi yapmis? yolumuz hz muhammed'in yolu diyenler, yolumuz islam, kilavuzumuz kuran diyenler mi yapmis? vay bee..

  bana bu saldiriyi kimse mesrulastiramaz. yok kizi hdpliymis de cartmis da curtmus da bilmem ne. isterse yasaminda en en en kotu insan olsun. ama ölmüs bir bedene yapilmasi gereken son sey gidip defnetmektir. butun ilahi dinlerde, yerel inanislarda bu boyledir. ya defnedersin ya usulunce yakarsin. lakin bu son gorevi saygiyla, inanisinin emrettigi sekilde yaparsin. amaan kime ne anlatiyorum ki ben. kendi dinlerine, inanclarina, kutsal kitaplarina, her seyden once insanliga ters dusup bide bunu savunanlara laf anlatacagima gider deveye kuğu gölü balesi yaptiririm. en azindan basarma ihtimalim daha yuksek..
  #37746593 :)
 13. 13.
  ölüsünü de dirisine de başlatmayın oradaki şehit cenazesi sizin olsa aynı şekilde duyar kasabilecek miydiniz pembe götlü ılık su duyarcıları sizi. sizin de en kıymetliniz pkk tarafından katledilse o zaman da böyle omo o olo olobolor diye yazacak mıydınız?
  #37746615 :)
 14. 14.
  Piç pkk lı leşleri toprağa gömme serenomisi ne zamandır "cenaze" olmuş?

  Orda sözde cenazede olanların hazır bir arada iken arasına bir bomba salcan, oh gel keyfim gel.
  #37746657 :)
 15. 15.
  Şizofrenik bir vakadır.iyi veya kötü göçüp gitmiş 78 yaşındaki bir kadının cenazesinden vatanseverlik üzerine prim yapanlar ve bununla gurur duyanlar oksijen israfından başka bir işe yaramayan ülkenin nasırlaşmış cehaletini oluşturan güruhtur.
  #37746783 :)
 16. 16.
  Açıkcası hoşuma gitmeyen, kırıcı bir olay olarak görmüştüm haberi ilk gördüğümde.

  Taaa ki ss önder'i görünceye kadar. Enteresandır bu adamı görunce anılar depresti... Çözüm süreci biterse sizi sikeriz siye atarlananların sesi çoktandir kesildi. Saz çalan çomar kodeste resim yapıyor. Bizi, kapımiza şehit yollamakla tehdit eden enikler siviller öldürülüyor diye salya sümük ağlıyor. Daha çok ağlayacaksınız daha durun siz. Ve şimdi cenazeleri kabul edilmiyor, gayet normal. Gencecik ögretmeni oldürüp ismi aybuke olduğuna göre zaten milliyetçiydi diye açıklayanların dirisi de ölüsü de değer görmemeli.

  Ayrıca; (bkz: mezarınıza tüküreceğim)
  #37748108 :)
 17. 17.
  Cenazeye saldırı falan yok.
  Vatandaşlar terörist aysel'in cenazesinin oraya gömülmesini istememişler hepsi bu.
  Haklılar da.
  Kendi yakınlarının yattığı bir mezarlığa terörist gömülüp kirlensin istememişler.
  Hadi yallah geldiğiniz yere gömün diyerek demokratik haklarını kullanmışlar.
  #37748130 :)
 18. 18.
  diyarbakırda çıkan olaylarda polise tekme atması, şemdinlide yol kapatan pkklılarla kucaklaşması ve pkkya kimse terör örgütü diyemez gibi çıkışlarıyla gündemden düşmeyen hdp eş genel başkan yardımcısı ayesl tuğluk'un annesi hatun tuğluk ankarada öldü. cenazenin incekte gerçekleşen defin işlemleri sırasında bölge halkı defin için gelen gruba tepki gösterdi. yaşanan olaylarda halk, son otuz yılda yaklaşık kırk bin vatandaşın hayatını kaybetmesine neden olan terör örgütü pkkyı öven ve ona sahip çıkan açıklamaları nedeniyle aysel tuğluk'a ve beraberindekilere mezarlığı terk etmeleri yönünde uyarıda bulundu. kimi zaman gerginliğin tırmandığı olayda tuğluk ve beraberindekiler gelen tüm tepkilere rağmen cenazeyi toprağa verdiler. pkknın en güçlü dönemini yaşadığı ve savaş seçeneğine yönelmesi durumunda sonuç alabileceği yönünde açıklamarıyla da gündeme gelen tuğluk, halen tutuklu bulunduğu ceazevinden annesinin cenazesine katılmak için izinli olarak bölgeye gelmişti. yaşanan olayların ardından ankara valisi ve içişleri bakanı mezarlığa gelerek incelemelerde bulundular. yaşanan olaylarla ilgili gerekli soruşturmanın yapılacağı konusunda açıklamalarda bulunan ankara valisi, cenazenin defni sırasında sataşma yoluyla tuğluk ve beraberindekileri rahatsız edenlerin mezarlıktan uzaklaştırıldığını, tüm güvenlik önlemleri alındığını ve ailenin defni gerçekleştirebileceğini aysel tuğluk'a ilettikleri söyledi. pkk ve kck davalarındaki örgüt yöneticiliği suçlamasıyla halen tutuklu bulunan tuğluk valiliğin talebini reddetti ve cenazenin mezardan çıkarılarak tuncelide defnedilmesine karar verdi. tuğluk geceyi jandarma gözetiminde kendi evinde geçirdi.
  #37748138 :)
 19. 19.
  Cenazeye saldırı olduğu yok, insanlar cenazenin oraya defnedilmesini istememişler ve Aysel tuğluk'un da oradan uzaklaşmasını talep etmişlerdir. Cenazeye saldırdılar diye ağlayan kişilerde provokatif serzenişler seziyorum.

  Haklı tepkidir. Ben de mahallemdeki mezarlıkta terörist annesinin yatmasını istemezdim, burada şehit cenazeleri var çünkü. Topraklarına saygısızlık olurdu.
  #37748169 :)
 20. 20.
  boro şoko doson, yolon hobor doson. demesin.

  gün gelecek bu ülke sınırları içerisinde bir taneniz bile barınamayacaksınız. barış, hümanizm kelimelerinin arkasına sığınıp terörizmi yüceltmenize izin vermeyiz.

  helal olsun bunu yapan kocaman yürekli asil türk insanına.
  #37748186 :)
 21. 21.
  Cenazeyi yerinden çıkartmak saldırı değil de nedir? insanlık suçu bu, kininizden ne dediğinizi bilmiyorsunuz. insanlığınızı kaybediyorsunuz, yazık.
  #37748246 :)
 22. 22.
  https://twitter.com/karta...status/908190285162860544 tekbir eşliğiyle vatan kurtardınız gençler bravo . Yapılan bir ölüye saygısızlıktır . Dini dili ırkı ne olursa olsun sonuçta o bir insan . Tabi insan olmayana laf anlatmak gerçekten zor .

  Yani cenazeyi ordan kaldırdılar diye tüm sorunlar bitti di mi , hatta yarın tüm ülkeye barış hakim olacak . Sonra insanlar ölmeyecek artık di mi ? Yapılan düpedüz faşizmdir . Ülkemizi seviyoruz ayağına yatıp insanlığınızı yitirmeyin .

  Bir yanlış ortada varsa yanlış diyin. Milliyetçilik duygusu o kadar işlemişki o beyninize doğruyu yanlışı ayırt edemez hale gelmiş olaya sadece evet o terörist annesi hak ediyor . bütün hdpli vekiller bunu hak ediyor hata ve hatta oy veren herkes . Nüfusun yaklaşık 20 milyonu hak ediyor bu olanları . Ölseler de kurtulsanız keşke di mi hepsi . Çoğunuzun içinde bu var .

  Belki sizin suçunuz belki medyanın belki başımızdaki tüm siyasetçi bozuntularının . Yıllardır süregelen bir durum bu ki o güzel kafalarınıza baktıkça yıllar da süreceğini görüyorum .

  Siz nasılsanız çocuğunuzu da öyle yetiştirirsiniz . Ve bu katlanarak devam eder . Umarım yanılırım ve bir gün gerçekten kardeşçe ve insanca yaşabileceğimiz bir ortam yaratırız.
  #37748294 :)
 23. 23.
  Begenmiyorsan yallah kurdistana.
  Esekciler sizi.
  #37748306 :)
 24. 24.
  Irkının kölesi olmuş aptalların savaşı böyle olacaktı ancak.
  Bakın taraf ayırmıyorum bile!
  Bir avuç toprağı bir insana çok görmek hangi dinin hangi ideolojinin sonucu?
  Yazık lan hepinize.
  #37748313 :)
 25. 25.
  Yarın öbür terörist seviciler mezarın başında toplanıp olaylar çıkarmasın diye istememiş vatandaşlar özgür ve demokratik bir ülke sonuçta dimi?Ay biri bu ne olur şaka desin yazmış bide utanmadan terörist annesi diye bu duyar geç bu işleri geç hümanistliğiniz nedense sadece teröristlere sokarım duyarına.
  #37748315 :)