bugün

Cenaze evinde yada cenazenin kaldırılacağı caminin avlusunda, ölenin yakınları ah vah ederken uzun süredir biraraya gelip muhabbet edememiş, cenaze vesilesiyle görüşüp ısrarla gülen yavşaktır. Ulan it milletin canından bir parça gitmiş birazdan son kez dokunup toprağa verecek sen ise yarın öbür gün tekrar görebileceğin, hiçbiryere kaybolmayan arkadaşınla dedikodu yapıp kahkaha atıyorsun s.ktir git başka yerde gül. Babamın cenazesinde böyle bir tip vardı, acıdan bayılmak üzereyim öyle üzgünüm, abimin iş arkadaşları otobüslere doluşup gelmişler ama sanki yıllardır görüşmemiş gibi bir sohbet bir muhabbet, sonunda dayanamadım içlerinden birini çağırdım şunlara söyle canı gülmek isteyen varsa yanlış yere gelmiş demek zorunda kaldım. Siz siz olun dostlar ölümün olduğu yerde kafanızı öne eğip sessizce son görevinizi yapın. Cenaze ortamında uzun süredir görüşmediğiniz dostlarınıza denk geldiyseniz de numarasını alıp başka bir gün muhabbetinizi yapın, inanın ölenin yakınları gözüyle bakınca sırıtanlar iğrenç duruyor.