bugün

olaya şahit olanların şaşkınlıktan küçük dillerini yutacağı an. ölü canlanırken bu olayı görüp yüreğine inen 3-5 kişinin de öte tarafa gitmesi olasıdır. bu gibi durumlarda soğukkanlı davranıp panik yapmadan hareket edilmelidir.
(bkz: fazla hayal dünyasında yaşamak)
ancak turk filmlerinde olusacak hadisedir.hortum ve kıblenin yönlerini iyi bilmek gerekir.
(bkz: davaro)
ortamda cleric ya da paladin varsa turn undead yapıp tekrar tabuta sokulur, sonra namazı kılınır.
imamın: ''bu ne yaavv adamla dalga mı geciyorsunuz iyice ölmeden getirmeyin bir daha '' diyeceği andır.
cem yılmaz'ın "son şakasını yaptı." diyenlere yapmayı planladığı son şaka. anlatıyor gösterilerinde.
tabuttan çıkanın boğazlanıp tekrar tabuta sokulacağı, akabinde kapağın kenarlarının en kalın çiviyle sabitleneceği andır.

sıkıyosa şimdi çık...
(bkz: TABUT DUMENi)
(bkz: ORGANiZE iSLER)
+ merhumu nasıl bilirdiniz ?
- iyi bilirdik.
* ben de iyi bilirdim.
+ ya bismillah.
* korkmayın lan çıktı almaya geldim. klasik evrak işleri, prosedür her yerde aynı.

(bkz: toplu bayılma eylemi)
korku filmlerinde korku unsuru olarak kullanılabilecek olay.
my chemical romance nin helena kilibinde ölü hatun kişisinin başına gelmiştir.
çok yakın bir arkaşınızın cenaze törenine gitmişinizdir. çok üzgünsünüzdür ve cenazenin 1 nisana denk gelmesi size şaşırttığı kadar arkadaşınızın artık yaşamıyor düşüncesi beyninizi adeta uyuşturmuştur. işte o an gelmiştir. cenaze tabutu açılır ve birden içindeki ölü sandığınız arkadaşınız içinden çıkar ve sizi korkutur. işte bu ölünün canlanıp tabuttan çıkma olayıdır.
artık korku filmlerinden karşılaştığımızda gülmemeize neden olan hadise. ölü sanılıp morga kapatılan ceset canlanıyorsa bu neden olmasın?
güncel Önemli Başlıklar