1. 1.
    En saçma adetlerin başını çeker. Lan adamın anası babası veya bir yakını vefat etmiş acısını yaşayacağına aç akarabalara lahmacun mu pide mi yaptırsam diye düşünüyor. Cenaze evine yemek götürülür ki adamların acısı taze yemekle falan uğraşmasınlar.
    12 ... ktm li aynasiz
  2. 2.
    Saçmalıktan başka bir şey değildir. Ilk defa bir yabancı adetini beğeniyorum bu konuda. Yabancılarda tam tersi olur. Cenaze evine yemek getirir cenazeye katılanlar.
    5 ... serpil silahliperi
  3. 3.
    yok la kalmadı öyle bir adet. ama sosyal medya işte paylaşıp duruyorlar.
    -2 ... leyte
  4. 4.
    O kadar ranta döndü ki bu mevzu daha meftanın bedeni soğumadan bilader açız ama nerede kaldı şu pideler getirin de yiyek mevzuları konuşulmaya başladı kabirde. Bu millet iflah olmaz anam.
    5 ... kale3112
  5. 5.
    Benim anam babam ölmüs o aciyla yemek mi düsünürüm yar.k yesinler.
    2 -2 ... karton toplayan cocuk
  6. 6.
    kim yapıyor la onu. bizde adet olan,konu komşunun yemek getirmesidir cenaze evi bu dertle uğraşmasın diye.
    ... tuiran kouma
  7. 7.
    Cenazem varken birde milletin aç karnınımı doyuracam amk. getirsinler kendi yiyeceklerini.
    ... kahhar
  8. 8.
    Ben Diyarbakırlıyım. Bizim kültürümüzde cenazelerde yemeği taziyeyi kabul eden (aile) yapar\verir. inanca göre merhumun sevabına yemek verilir.

Not: Yukarıya Diyarbakır yazdım. Eksilemeye başlayabilirsiniz.
    3 -1 ... spartali
  9. 9.
    Son yıllarda peydah olmuştur. Daha önce komşular cenaze evine getirirdi. Biz böyle gördük.
    1 ... ucan daire baskani
  10. 10.
    Dünyanın en saçma şeyi.
    Geçtiğimiz mayıs ayında babaannem öldü. Takip eden 3 gün taziye, 4. Gün de mevlit oluyormuş. 4 gün boyunca taziye evinde yemek verdik. Bir de mevzu Antep'te olduğu için o insanları normal yemekle doyurmak imkansız. Yok lahmacun, yok tatlı, yok pide, yok baklava, yok tavuk falan... sabahtan akşam yemeğinin hazırlığına başlıyorduk, üstelik Ramazan ayı olmasına rağmen. Son gün 'sikerler' deyip catering firması ayarlamıştık.
    4 günde yeme içmeye 5 bin lira para gitti.
    Ölen öldü, geride kalanların da ocağına incir ağacı diktiler amk. Gidin evinizde yiyip gelin amk çocukları.
    3 ... alkolik oldum