1. 1.
    nasıl bir iç dünyası olduğunu merak ettiğim çomar, hatta çomarın dibi.

bu çomar attığı her toprak başına 1000x sevap point kazandığını düşünüyor olsa gerek yangından mal kaçırır gibi toprak salladığı yetmiyormuş gibi küreği bir başkasına vermemekte de saçma sapan bir şekilde inat ediyor. benim zerre kadar sikimde değil de gerçekten böyle sevap durumları varsa küreği devretmediği her saniye diğerlerinin hakkına girmiş olmuyor mu bu çomar sorarım? ne oldu şimdi? allah (cc) kaşıkla verdi, kepçeyle almış oldu o sevapları. uyanıklık yapıp birkaç sevap fazla kazanacam diye kul hakkına girerek affı olmayan tek günahı işledin çünkü.

kendi annemi dahi defnederken küreği zar zor aldım bu adamların elinden. toprak atarken de sapından tutup çekiştirip durdular amına koyim, cenaze yakınına bile eyvallahı yok heriflerin. geçenlerde arkadaşımın babası defnedilirken de adettendir deyip bir iki toprak atayım dedim. kürek elimdeyken değişiğin teki çıkıverip kürek bizim kardeşim diye çemkirip küreği elimden aldı.

mal geldin mal gideceksin çomar. aklını fikrini, mercimek tanesi büyüklüğündeki beynini, iç dünyanı sikeyim.
    11 ... nesgayfe
  2. 2.
    zamanında bizim muhtarın cenazesinde iki toprak atayım diye beni itekleyip mezarın içine düşürmüş çomardır.
    böyle öküzleri bilet kuyruğunda, ekmek kuyruğunda, maç kuyruğunda da görebilirsiniz.
    5 ... kafam bir milyon
  3. 3.
    siz yakınların ölüyü defnetme işini tersten anlamışsınız.cenaze yakınları bilhassa ölen kişi kadınsa mahremleri onu kabre indirir ve üzerine tahtaları dizer. toprağı yakınları atar diye bir kural yok. herkes atabilir.kürek kavgası yapmaya gerek yok.
    2 -1 ... idrak yollari enfeksiyonu