bugün

Gözleri aşırı derecede bozuk olduğu için yanlış tespitlerde bulunmuş düşünür.
bizim mahallenin adı.
Bomboş bir zattır.
W/ mustafa çalık

görsel
“ insanlar kötüydü, kitaplara sığındım. “

“ Öyle yalnızdım ki karanlıklardan şeytanın eli uzansa minnetle sıkardım. “

“ Entelektüel kendini inşa edemeyen... Bir nevi mektep kaçağı... “
Adamdır.

Batı yalakası Bizans kökenlerine dert olmuştur.
ağdalı türkçe kullanarak kendini edebiyatçı-aydın sanan bir zerzevat. artık halk için yazma vaktidir, sanat halk içindir.
irfan abidesi şahsiyet. vefat edeli 33 yılı geçti.
"ama ben bu kadar acıyı, sen de başkalarına benzeyesin diye çekmedim."
“Ama ben bu kadar acıyı sen de başkalarına benzeyesin diye çekmedim. Sana kırgın değilim, yalnız attığın her yanlış adım dünyamın bir sütununu deviriyor. Dünyamın, yani senin dünyanın. Hafızanda çatık kaşlı bir hatıra olarak yaşamak istemezdim. Sana dayanabilsem harabeler içinde yeni bir kale kurabilirdim kendimize. Olmadı. Olmuyor. Bu kitapların da, fedakarlıkların da kimseye faydası yok. sen de koş, sen de düş, sen de yaralan. Kalbimin duracağı bahtiyar güne kadar seninle beraber yaralanmaktan başka ne yapabilirim?” -Jurnal
Arâftaki aydın: Cemil Meriç.
Ağzı kalabalık, boş beleş bir tiptir. Ancak kendisinden de boş olan ebleh yobazları etkiler.
"boş beleş" olan salah birsel midir, cemil meriç mi.
geniş bir entellektüel birikimi vardır ama onu ön plana çıkaran kendine has üslubudur.
"Tarih, Tanzimattan başlayarak tepeden tırnağa değiştirilmelidir. Tarih kitapları Haçlıların en büyük zaferidir." diyen, âmâ olmasına rağmen geleceği hepimizin çok çok üstünde gören 20. Yüzyılın tek yerli mütefekkiri.