bugün

işinin ehli bir modacı. işinin dışında saçma olaylara gündeme gelmeyen ve türkiye yi bir ülkede moda alanında başarıyla temsil eden adam . ayrıca piyasada erkekler için uygun küpe bulunmadığından yakınıp, erkekker için küpü ve benzeri takı tasarlayacağını söyleyen adam.
Turbani serbest birakacak zihniyetin ilk firsatta kendi hayat tarzini yasaklayacak zihniyet oldugunu anlayamamis kisidir.

(bkz: AKP nin Huysuz Virjin ambargosu)

edit: ne yani yalan mi, yasaklamayacak misiniz? Turbani savundu ya yalayin bakalim.
türban serbest bırakılıncaya kadar defile düzenlememe kararı alan adam. kendisini iran defilelerine hazırlamaya başlamış olmalı.
GERÇEK BiR MODACI.

(bkz: SON OSMANLI YANDIM ALi) *
asistanı da kendisi gibi olan modacı. vakti zamanında 2 kere bi mekanda karşılaşmıştık, bakışlarından çok ürkmüştüm.
recep tayyip erdoğan'ın, lise yıllarında sınıf arkadaşı olan modacı.
kadın olsaymış türban takacağını söyleyen ve tüm kadınların türban takması gerektiğini söyleyen homoseksüel modacı. *
not: kişi devletin ptt memurlarının kıyafetlerini vb. kıyafetleri oluşturmakla sorumludur. *
muhafazakar bir eşcinseldir...
bugüne kadar en çok saygıyı akp hükümetinden gördüğünü söyleyen
ilk defa resmi kurumlarla yine bu hükümet zamaninda calismis,
hayatı boyunca çoğunluk ne yapıyorsa onu yaptığını söyleyen,
cinsel tercihini hemcinslerinden yana kullanan,

karışık aromalı konsantre moda tasarımcısıdır.

yapilacak olan ilk baskanlik secimlerinde zencilerin adayı olmasını bekliyoruz.

saygilar cemilcim...
bu akşam kanal kanal dolaşan modacı. önce fatih altaylı'yla kanal 1 ana haber'de şimdi de haydi gel bizimle ol'da konuşmakta.
Kendisine karşı en ufak bir sempati duymamama ** rağmen bu akşam konuk olarak katıldığı haydi gel bizimle ol adlı televizyon programında türban konusu açılınca, bu problemin tek taraflı bir insiyatifle yaratılmadığını ve nişantaşı'nda koca parası yemekten başka birşey yapmayan bir kısım sosyete müsveddesinin,kimseye zararı dokunmadan alışveriş çıkışı kafede kahvesini yudumlayan türbanlı bir hanımefendiye nasıl sataştığını cesurca söyleyerek pınar kür denilen çokbilmiş şahsiyete sağlam ayar vermiş modacıdır.
laf kalabalığıyla kendi fikirlerindeki maksatlı sapmayı büyük bir değermiş gibi göstermeyi beceren, aslında içinde yaşadığı ezikliği başka yollarla gidermeye çalışan kişilik.
kendi deyimiyle muhafazakar escinsel kisilik.

http://www.internethaber....news_detail.php?id=121566
"vay be türkiye'de kimler adam olmuş. kimler adamdan sayılıyormuş" dememe neden olan bıyıklı abla.

(bkz: konjonktür müslümanlığı)
başörtüsü yasağı ile ilgili sözleri ile bazı islam düşmanlarını rahatsız etmiş kişidir.
ya muhafazakarlık, ya da eşcinsellik kavramını yanlış anlayan veyahut yorumlayan kişidir. alenen ikincisi olamayacağına göre birinin çıkıp kendisine muhafazakar sıfatının altında yatan düşünceler bütününü özetlemesi gerekmektedir. kendisi çok zorlarsa ''bazı düşüncelerimde sanılandan daha muhafazakar bir yapı gösteriyorum.'' gibi bir cümle kurarsa mantık çerçevesi içinde davranmış olacaktı. zira, sadece türkiye'de değil, en liberal görüşlü toplumlarda bile muhafazakarlık kelimesiyle cemil ipekçi aynı cümle içinde kullanılmaz. yanlış anlaşılmaması bakımından belirtmemde fayda var ki ben ne muhafazakar ne de homofobiğim.. sadece çok bariz bir kavram karmaşasını dile getirmeye uğraşıyorum. muhafazakar eşcinsel ne demek be ?.. ''ben etobur bir vejeteryanım.'' gibi bir şey..
edit: belli bir konudaki fikrimi beyan eden bu entryin aldığı kötü oyların 3 açıklaması olabilir. düşüncemi savunmaya devam etmek adına bu nedenleri kendimce yazıyorum... 1)ya muhafazakarlığın ''muhafaza etmek'' ten geldiğini ve anlamının da toplumun genel görgü kurallarını ve düşünüş biçimini korumak, kötü yönde değişmesine veya gelişmesine karşı çıkmak amacında olan bir duruş olduğunun bilinmemesi.. 2)ya türk toplumunun genel görgüsünde ve düşünce biçiminde eşcinselliğin yerinin olduğunun inanılması.. (ki gerçekçiliğini kamuoyuna bırakıyorum bu ülkede birine eşcinsel demek, cinayette hafifletici sebep sayılıyor..) ya da 3) sözlükte de hakikaten eşcinsel olan ama muhafazakarlığı bir duruşu da benimsemiş, bu kavramın içine eşcinselliği de katmaya uğraşan ve bu uğurda savaşan neferlerin olması.. eğer durum buysa, cemil ipekçi'yi muhtemelen bir idol olarak alan bu arkadaşlar tabii ki de benim yanılgımın canlı kanıtı konumundalar, hepsine özrü bir borç bilirim.
dün akşam bütün samimiyetiyle kendini anlatmış olan modacı. kendisini 7 yaşına kadar kız sandığınıda söylemiştir. artık nasıl olmuş bilmem. görememiş herhalde.
sözleri ve konuşmasıyla beni kendine hayran bırakan insan...aynı zamanda meslektaşım..en büyük idolüm...
mkendisini "muhafazakar eşcinsel" olarak tabımlayan zat.
fazıl say'ı "halkın değerlerine uzak sanatçı" olarak tanımlayan güruhun içine katılan modacımız.
ayrıca:
"Ben köşk çocuğuydum. Köşkte Fransızca konuşulurdu. Türkçe bizim için sokak diliydi. Türkçe'yi sokakta konuşurduk" vecizelerinin sahibi halk çocuğu.

--spoiler--
http://www.haberler.com/c...pekci-nin-sirlari-haberi/
--spoiler--
onun yuzunden yaslanmaktan korkar oldum. nedir yani, yaslandikca muhafazakarlik kacinilmaz mi? oyleyse elveda hayat. genc oleyim, anarsist ruhuma kiyak olsun. sana neler olmus canim, sana neler olmus diyesim geldi kendisine burdan dogru.
ergenliğe kadar kendini kız sandığı, daha sonra vücudunda çıkan tüylerden erkek olduğunu farkettiği gibi acayip bir açıklama yapan modacı.
muhafazakar gay kavramını literature katmış insan.
istanbul büyükşehir belediyesinin ve thynin yardımları sonucu muhafazakar olmak böyle birşey olsa gerek.

görsel
60 yaşına gelse de "kalbi liseli kızlar gibi küt küt atan" modacı.
- ayol olamaz mı?!
içimizdeki çirkefliği dışa vurmamıza vesile olmuş araçlardan biridir.
ne tarz bir çirkeflik ?
sıkıştığında, çare bulamadığında, yapılmaması gerekeni -normalde etik olarak doğru bulmadığımız halde- erkekliğe bok sürdürmek istemediğimiz için bel altına vurma çirkefliğinden bahsediyorum.

evet filmlerde görürüz hep. kötü kişiler baş rol oyuncusu ile baş edemezler. o evde yokken ya ailesini öldürürler ya evini filan yakarlar.

bana bu alçaklığı hatırlatan cinste bir çirkeflikten söz ediyorum.

yıllarca adamın cinsel tercihine saygı duyan, normal ve olağan karşılayan. hatta eleştirenlere karşı durup o "gay"i savunanların bugün siyasi olarak ayrıma düştükleri için o kötü adamlar gibi yapıp ipekçi'nin evini yakıyorlar.

vaktiyle cinsel tercihini yapmsandaki özgürlüğünü/kişiye özgülüğünü/dokunulmazlığını savunanların şimdi "muhafazakar gay" diyerek tükürdüklerini yalamaları dönekliğin dik alası..

erkekseniz çatıştığınız/katılmadığını/onaylamadığınız fikirlerini fikirleriniz ile çürütün. "ibne" "top" diyeerek değil

inanın ki çok acizce geliyor...ve kahraman rolünde oladığı halde siz kendiniz kötü adam rolüne bürüyorsunuz şu hayat dediğimiz filimde...

mert olun iki dakika. net olun. aşağılayarak, onuruna doğru hamle yaparak insanların haklılığınız tescillenmez...aksine haklı olsanız dahi boka boyarsınız dört tarafı.