bugün

geçmişi 100 sene olmayan ve batılıların bir bölme projesi olduğu düşünülen durum.. hz.alinin mensup olduğu(olmadığı) ve cenazesinin kalktığı(kalkmadığı) olmayan cemevini bilenler bilir..
diyanetin görmezden gelemeyeceği gerçektir. elbet bir gün cemevleri de ibadethane sıfatını alacaktır. lakin bir tarih veremiyorum. batı matı diye çok düşünmemek gerekir ki, kablolar yanmasın. *
Hz Ali nin cenazesi cemevi gibi uyduruk bir ibadethane den değil, kutsal evimiz olan camiden kaldırılmıştır. bilmeyen gerzek kardeşlerimizin öğrenmesi ümidiyle.
emevilerin ilk camiyi yapmaları ve malum hz. ali ile aralarındaki husumet ve savaş dolayısıyla aleviler emevileri ve camiyi sevmezler. ortadoğu'daki alevilerin kendi kurdukları şii-alevi ibadethanelerin sonucunda da türkiye'deki alevilerin cemevlerini kurmasıyla ayrılığı keskinleştirmiştir.

ulan ben müslüman değilim sizden daha iyi biliyorum. emeviler'e kadar cami yoktu mescit vardı.
cami ve cemevinin statüsü aynı olmalıdır. ibadettir mühim olan. Geçmişi 100 sene olmayan demek ne kadar büyük bir aptallıktır lan. Olum açın 2 kitap okuyun.
aynı camilerin ortaya çıkması gibi sıkıcı bir hikayesi vardır.. oysa çok fantastik.. uçarlı kaçarlı bir hikaye bekliyordum..