bugün

bugün itibariyle haber sitelerinde yer alan, hükümetin çalışma başlattığı konu.
akp yanlış yolda diyoruz, anlatamıyoruz.
inşallah, "ak parti döneminde olmuştur." diyeceğiz.
din üstünden alevileride sömürüp oylarını alacaklar , adamlar dini gerçekten tam anlamıyla çözmüşler. koyun sürülerini bir arada tutmak için dini kullan. açık ve net anlamayanlar maldır.
enflasyonu indir, 2002'de iflas bayrağını çekmek üzere olan ülkeyi krizden çıkarıp artı puana yükselt--milleti kandırmak için yapıyor desinler.
eğitimin vatandaşın sırtındaki maddi yükünü azalt, devlet avrupa ülkelerindeki gibi kalem, defter, kitap dağıtsın--yandaşları için yaptılar desinler.
sağlık reformu yap, hastane kuyruklarında ölen somali manzarasındaki memleketi özel hastanelerle birlikte ıslah edilmiş devlet hastaneleriyle donat--kendisi hastane açmak için yapıyor desinler.
eğitimde çocukların üzerindeki baskıyı kaldır, tercihe bağlı kıyafet serbestliği getir--başörtüsü serbest oldu istemeyiz desinler.
heryere duble yol yap, trafik kazalarında her hafta onlarca ölü haberi izlerken bunlar geride kalsın--yol yapmak da neymiş desinler.
e- devlet, e-okul, e-sağlık uygulamalarıyla teknolojiyi ve devlet dairelerinde kuyruk bekleyerek geçen işleri saniyelere sığdır--biz istemeyiz desinler.
gida ve sağlık konusunda hiçbir hükümetin yapmadığı denetim ve yasaları çıkar, tüketici hakları konusunda avrupa'ya yetiş, yerli sanayi konusunda çağ atla, sağlık sigortası gibi ileri seiye sosyal güvenlik atılımları yap--burun kıvırsınlar
ordunun postalını milletin sırtından kaldır--biz skilmek istiyoduk niye yaptın desinler
daha aklımıza gelen gelmeyen onlarca şey...
şimdiye kadar ibadethane olaalım diye yırtınan alevilere istediklerini veriyor adamlar; cehapeli alevi diyor ki: bizi kandırmak için.
ya bu kadar komik bir zihniyet zannetmem ki dünyanın başka bir yerinde olsun.
bu komedinin adı cehapedir.
yalanın, ucuz demogojini, boktan muhalefetin adıdır cehape.
tüm bunları kim uyduruyor ? hangi alevi böyle bir istiyor belli olmayan konudur.

cem evlerine ibadethane satütüsü verilince cem evlerinin elektrik ve su parasını devlet ödeyecekmiş, alevi dedeleri aynı imamlar gibi devletten maaş alacakmış falan ve güya alevilerin devletten böyle bir isteği varmış.

bir alevi olarak söylüyorum. cem evlerinin ibadethane statüsü kazanarak herhangi bir kurumdan maddi destek almasını hiç bir türk alevi desteklemiyor. zaten bir alevi dedesinin devletten para alması alevi felsefesine aykırı bir durumdur. abd ve feto cemaati destekli bazı sözde alevi dernekleri tarafından bu konu devamlı gündeme getirilip türkiye zor durumda bırakılmaya çalışılıyor.

cem evlerine ibadethane statüsü verilmesini desteklemiyoruz ulan. kimsenin parasına puluna ihtiyacımız yok. türkiye cumhuriyeti'ni seviyoruz, atatürk ilke ve inkılaplarının ölümüne savunucusuyuz fakat teşekkürler biz almayalım para falan. paranın girdiği yerde alevilik biter. hele hele maaş alıp alevi dedesiyim diyen tipler ortalıkta gezinmesin bile.
Efendim aleviler için ibadethane ise, ibadethane statüsü almalıdır. Hoşgörü çok önemli.
Bir alevi olarak hiç cemevine gitmedim, camiyle de cemeviyle de pek işim olmaz, hiç alevi derneklerinde görev almadım ama verilsin artık, yazık bu insanlara be! Bir zararları da yok kimseye. Saz çalıp semah dönüyorlar. Aç ve yoksul insanlara ve hayvanlara yemek dağıtıyorlar. Hepsinde Türk bayrağı, Atatürk portresi var. Onlar da bu ülke için vergi ödüyor. ibadethanelerine resmi statü verilmesi onların da hakkı.