bugün

vedat akdamar tarafından 2008 yılında yazılmış, cemal süreya hakkındaki tüm her şeyi içine alan en kapsamlı çalışma. cemal süreya'nın vefatından önce onunla yapılan söyleşiler, onun hakkındaki yazılarla seçki başlıyor, daha sonra da, ölümünün ardından ona dair yazılan şiirler, yapılan söyleşilerle kitap bitiyor.
içinde ayrıca hatay defterleri, papirus serüveni, ve hakkında bilinmeyenler de yer almakta.

kısaca, cemal süreya sevenlerin başucu kitabı bi' nevi.

harikulade...
içerik bulunamadı.
artshop yayıncılıktan 2008 de çıkmış, dev gibi şair cemal süreya için hazırlanmış dev gibi bir kitap. boyutu da öyle...

Zuhal'in dediği gibi : cemal'ın bıraktığı edebi görüntülerle başbaşasınız...
vedat akdamar'ın kaleme aldığı çok önemli bir eser. Esere göz atarken gözüme takılan bir "detay"ı paylaşmak lazım. Şöyle yazmış Cemal süreya bir yere;

"En iyisi mektup. Ne çok mektup yazardım eskiden. En sevdiğim şey, yüzünü görmediğim kişilerle yazışmaktı. Şiirlerim, yazılarım yayımlanmaya başlayınca bu gereksinimimi büyük ölçüde yitirdim. Hiç unutmam, 1950'lerde, Diyarbakır Lisesi Türkçe öğretmenine (kim olduğunu bilmeden) yazmıştım. Mektup iki sayfalıktı. Birinci sayfanın başında şöyle bir not vardı: "Erkekseniz". ikinci sayfadaki de "Kadınsanız". Erkeğe ayrı, kadına ayrı metin. Karşılık geldi, kadınmış... Ama bir daha yazmadı. Oysa kadın oluşuna çok sevinmiştim."