bugün

öyledir tabi, türkiye'nin en zeki, en aydın gençleridir onlar.

şindi neden böyle diyom biliyonuz mu? çünkü onlar bişeyleri ögrenmeye çalısıyo, diyer ögrenciler gibi aptal aptal işlerle ugrasmıyolar, kitap felan okuyorlar, kuran okuyup allahın dediği şeyleri yerine getiriyolar. disko bar felan gitmiyolar yani, öyle günahkar şeyler yapmıyolar sekis gibi. onlar çok iyi insanlar aranıza alın onları dışlamayın, sizde müslümansınız nolur çok aglıyom. ne istiyonuz o tertemiz insanlardan? gül kokuyolar işte mis gibi, siz bok kokuyonuz muhahaha. bende cemayatçi olcam büyüyünce yaş 21. istiyolar abiler beni ama peder vermiyo o bizim oğlumuz diyo, ben çok istiyom gitmek ders çalışır maklube felan yerdik etli pilavda çıkıyomuş bazen mm ne güzel olurdu beybi gibi kolada emerdim kapağa döküp arada. bizim cemal var mahallede abilerde kalıyo, namaz felan kılıp pes oynuyolarmış ne süper olmalı. ben ablalara bilem giderim ama sanırım beni istemezler çünkü ben bi erkekim. kuşum cemil bile güvercinlere gidiyo bazen, güvercinler hep camiye felan gidiyolar, o da gidiyo onlarla ama güvercinler çok iyi insanlar olmalı çok seviyom onları yem felan veriyom keşke bana da yem verseler.
(bkz: maklubenin zeka geriliğine yol açması)
haydi forum gibi olsun madem, artını verdim mertal yürü sen, seni kim tutar.
şakirt zihniyeti tadında cümle.

(bkz: hahaha tabii kardeş)
kemalist gençlerden daha gerçekçi bir dünya görüşüne sahip oldukları bir gerçek olsa da her zaman liberallerin gerisinde kalmaya mahkumdurlar.
şimdi zeki mi desek fırsatçı mı desek bilemeyeceğim yargı. yargıya el atıyorsun onlar okula el atıyorsun onlar nereye atıyorsun onlar e şimdi bu adamların bi kısmı zeki bir kısmıda fırsattan istifade yerleşimciler. vel hasıl bunlar rakiplerine göre daha akıllı baksana ele geçirdiler her yeri malesef. modernleşmenin önünde muhafakarlaşma gibi bir engel koyuluyor. ha bu arada kimse muhafazakarlaşmayı islamlaşma olarak almasın çünkü islamlaşma demek bir geçiştir bu halk zaten müslüman. her neyse beyler bayanlar bunların gideri var güçleri de var ne yaparsak yapalım.