bugün

şüphesiz ki fani bir kulu putlaştıran mide bulandiran durum. islam ki putları yıkan bir din. hazret ne lan.
hiç akıllanmak da yok bunlarda. fetö sümüklüsüne de yillarca böyle biat ettiler.

şunu da bırakalım ki yobazlar kudursun.

Arkadaşlar, efendiler ve ey millet, iyi biliniz ki, Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, meczuplar memleketi olamaz. En doğru, en hakiki tarikat, medeniyet tarikatıdır. - Mustafa Kemal Atatürk.

30/08/1925..
Ben de verdim kendime.

Hz ktc.
Ancak ve ancak sözde Müslümanların yapacağı iştir. Gerçi bunlar rte’ye Allah muamelesi yapıp biat ediyorlar türlü olumsuzluklara rağmen. Mahmut’a hazret ünvanı vermeleri beni şaşırtmıyor.

hazret değil hazretleridir. sapla samanı karıştırmayın hazretleri demek saygı duyulan kişilerin adlarını ya da makamlarını gösteren sözcüğe başka sanlarla anılması hazret veya hazreti demek dinsel olarak kutsal sayılan kimselerin adlarının başına getirilen sandır? mahmut efendi hazretlerinde sıkıntı yoktur ama hazreti mahmut efendi denilseydi o zaman haklı olurdun.
Bana yakışır ama.

Enteresan.
hazretleri, hazreti birbirinden farklı kelimeler değil bu arada. Hdr kökünden, Hadrat-Hazret.
ben yıllar sonra ilk entrymden gurur duyacagim.
ama bazi paralel sevdalisi piçler, daha onceden yaptiklari gibi, ışık gören hamamböcekleriymişcesine kaçişacaklar.
Valla ben vermem.
bu devirde hala cemaat lideri diye bir kavram olması kadar tuhaf değildir.
ne yapar bu cemaat lideri müritlerini badelemekten arta kalan zamanda?
türkiye cumhuriyetinin altını oyup iktidara gelmek için liyakatsiz takunyalıları bulabildiği her kuruma sokar.
ve hala bu rezilliğe göz yumuluyor.
Kendi peygamberine saygısızlık oluyor biraz sanki.

Yani hazret seviyesi bu kadar mı kolay?

Ya da bu adam Muhammed kadar hazret mi ?

En azından “sir hz. Muhammed” falan diyin böyle yapacaksanız, üst olduğu belli olur.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.