bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 0.
    - hayrettin abi çocuğuna niye arapça isimler koyuyorsun ?
    - senin ismini mi vereydim domalcan, yoksa abin kuburtay'ın ismini mi verseydim ?
    8 -15 ... rubberman
  2. 1.
    atalarının şamanizm, maniheizm gibi dinlerin de müritleri olduklarını, dinin tarih sahnesinde değişebileceğini fakat milletimizin tarih sahnesinde hep aynı olduğunu sindiremeyen insanların ülkeleri yerine dinlerini koymasına bir örnektir.
    3 -1 ... kakelekara
  3. 2.
    saçma bir önermedir. cemaatçileri iyice medeniyet düşmanı olarak addedenlerin uydurduğu saçmalıktır. hatta kendi aralarında arapça konuşuyorlar değil mi?
    4 -6 ... libidoping
  4. 3.
    içim su. al sana tertemiz bir türkçeyle yazılmış muhteşem bi isim.
    -1 ... eklentiyiindirmekicintiklayinz
  5. 4.
    bir de bunlar türkçe olimpiyatları denen bir şey yapıyorlar ne biçim tezattır bu!!!

aslında allah için türkçe isim koyan da var ben gördüm... *
    -2 ... strategy
  6. 5.
    müslümandırlar o yüzden peygamber isimleri koyarlar. sadece cemaatçiler değil tüm ilahi dine inanlar genelde bu şekilde isim koyar çocuklarına. mesela bir hristiyan michael koyar oğluna mikahil meleğinin ismidir. veya gabriel=cebrail. ama son günlerde salak türk dizilerinde su,ateş,toprak,çilek gibi isimlerle kültürümüzden gelen isimler değiştirilmek isteniyor.
    2 -4 ... coban surusunu yoneten koyun
  7. 6.
    çünkü bunların hepsi arap tarağı yemiştir.

not: tarakta yenilir mi? evet yenmez. çünkü o saç taramaya yarayan bir alettir. yersen!
    -3 ... st pauli
  8. 7.
    iyi bir şeydir. kim türk kim değil anlıyoruz fişliyoruz.
    -2 ... royalvalue
  9. 8.
    Arap kültürünün ürünleridir bunlar.
    -2 ... mercurius
  10. 9.
    +dostum senin adın niye türkçe değilde, bir arap ismi?
    - ne olmuş olamaz mı? insanlar özgürdür bu konuda?
    +burası türkiye mına koyim, türkiye.
    - valla mı? mesele senin adın neden, kağan değil, atilla değil, cengizhan değil de alperen?
    + ne olmuş olamaz mı?
    - aklını sikeyim senin, alperen daha geçtim küçük ünlü uyumunu büyük ünlü uyumuna bile uymuyor.
    +ha siktir!
    - atatürk ismi bile büyük ünlü uyumuna uymuyor mına koduğumun gerzeği. siktir git şimdi.

(bkz: atatürk isminin büyük ünlü uyumuna uymaması)
    2 -11 ... entelektuel yobaz