bugün

havalı olmaya çalışan mahlukat..
benimdir. filmleri güldürmüyor adamın. hemen hepsini sinemada seyrettim. gelenlerin çok azı gülüyor.

standup gösterilerine diyecek yok ama filmleri büyük hayal kırıklığı.
Eskiden daha komik olduğu da bir gerçek.
vaay havalı olan gülmekmiş... ne havalıyım ama
Çoğunlukla ortam nedeniyle gülünüyor yada bilinçaltından komik diye önyargından gülüyorsun, açıkçası bana hiç komik gelmiyor.
Ben ata demirer e daha çok gülüyorum mesela. Cem yılmaz a hiç bir projesinde gülemedim ne yazık ki(!) Sürekli ortaya bi tez atıp ispatlama çabası. Hiç komik değil. Gün içinde yeterince kafa yoruluyor zaten.
Hem güldürüp hem de egosunu tatmin etmeye çalışıyor bana göre.
Cem Yılmaz'a gülmüyorum.

Bir komedyen ile bir palyaço arasında farkı bilecek kadar sanat ve kültür sahibi biriyim.
Uzun uzun anlatmaya gerek yok ki; anlayacak insan olacağı da pek sanılmadığı için nafile bir gayrete gerek duymuyorum.

Cem Yılmaz tarafından sahnelenen bir komediyi, yaş gününde veya sünnet düğününde palyaço seyreden çocuk bakışı yapacak zekaya sahip değilim.
Komedyenlerin esprilerine gülmek veya gülmemek her ne kadar komedyenin toplum hayatını sosyal siyasi vb olayları hiciv etmede yeteneğine bağlı olsa da seyircinin zeka seviyesine de bağlı olduğu aşikar bir durumdur.
çoğu insana göre sinema yapımlarını olağanüstü düzeyde komik bulurum, tiyatro gösterilerinin tersine.

sinemaya özen gösteren, para harcayan, ince ince espri ve diğer kurgu ögeler ile dolduran bir insan olarak görüyorum. stand up yapımları ise genelde kendini tekrar eden, toplulukları amaç alan, daha bel altı gösteriler olarak görüyorum.

tabii o denli insanı güldürmek oldukça güç, küfür etmeden, ona buna sataşmadan bunu yapabilmek yüksek düzey kalite isteyen bir uğraş. yüksek düzey kaliteyi korumak ise üretmekten daha zordur.
Çok da seetmemek lazım: adamın bütün serilerini izleyenler genel olarak (yaşın da verdiği olgunlukla) tekrar edem espri konularını fark eder ve gülmez.
benimdir.