bugün

tele1 ve halk tv eğlence programlarını seçmeyerek ibo show a katılan cem yılmaz'a tepki verilmesi gereken durumdur.

tabi lan, adam muhalefet partisi lideri haliyle siyasi tartışma programına katılacağına ibo show a katılmış. dalga geçiyor alenen. dalga geçmek derken? cem yılmaz? ne cüret?

peki kinayesiz birşeyler de yazayım. siyasi kutuplaşmanın insanları ne hale getirdiğini gösteren cümledir. ya ak partili ya karşıtsın muamelesine maruz kala kala artık tüm ülke her konudan karşıtlık türetmeye başlamış. ben ise bir başkadırdaki ferdi özbeğen konser görüntülerini gördüğümden beri kendimde değilim bazı konularda. çocukluğumda aşina olduğum eğlence programları nereye gitti bilmiyorum mesela. niye gitti onu da bilmiyorum. kendi başıma kaldığımda müzik açmak yerine sesli kitap okumayla başlayıp gündeme dair yorumlara geçiyorum, öyle bir manyaklık hali var. aslında değiştiremediğimiz konularla ilgili kafamız bu kadar yoğrulmasa da biraz eğlenebilsek. o bile elimizden alındı.

ve sahne kala kala ibo show a kaldı işte. doksanlı yıllardan eğlence programı formatı alındı, ibo bey tek kaldı. ne bileyim, volkan konak da program yapsa, başka sohbeti sesi hoş ama politik duruşu nötr veya muhalif olan sanatçıların sunduğu yapımlar da olsa televizyonda, bence cem yılmaz onlara da katılırdı. zemin bu arkadaşlar. o kadar da kasıp tüm gücünü ikili didişmeden alan siyasi yapıları güçlendirmeyin. iktidarı muhalefeti kendileri gitsin gitmesin demeyeceğim de, ya şu gerilimi arttırmasınlar artık yetti. alet olmayın.

tanım: daha önceki yıllarda tarihi bir gerçek olarak dururken 2021 de ibo show un tekrar çıkışıyla tekrar eden olaydır. düzeyli talk show vardı da cem yılmaz mı çıkmadı memlekette. abartmayın.