1. 1.
  ayrıca cem yılmaz sanat dalında gerçekten işini iyi yapıyor. ceza'nın yaptığı şeyin ise değil sanatla müzikle bile uzaktan yakından alakası yok.
  1 -1 ... alcoholica
 2. 2.
  G.O.R.A Bir uzay filmi yanlıs anlasılmasın cem yılmazıda severim ceza nın etki-tepki meselesidir.. Ki cem yılmaz da aynı sekilde kufur ettiine cok sahit oldum
  -1 ... metafizik_cell
 3. 3.
  birinin * işini ciddiye almamasından*, işinin ciddiye alınmamasından; diğerinin* ise işini ciddiye alması sonucu birinin yediği haltın güldürüp, birininkinin batmasıdır. bu koşullar altında verilecek tepki gayet normaldir.

  ama nasıl bir slogan olur dersek saçmaaaaa!
  1 ... meo
 4. 4.
  cem yılmaz ın küfürleri sadece ortaya atılan laflar olduğundan tepki almadığını ama ceza nın küfürlerinin ucu bir yere dokunduğu için tepki aldığını gösteren söz öbeği. son albümde küfür etmeden de ucu bir yere dokunabilen laflar edebildiğini kanıtlayarak gerekli yerlere gerekli cevabı yollmaıştır ceza zaten..
  2 ... kutupsal form
 5. 5.
  ceza ve küfür komik durmuş tabi. ceza nın küfülerinin hepsi bir karşılık niteliğindedir.

  önce küfür yemiş sonra karşılık vermiştir.
  1 ... pilotmont
 6. 6.
  ceza çoluğun çocuğun ekran başında, velilerin gözetimi dışında olabileceği anlarda küfür eder, oysa çocukların cem yılmaz'ın küfürlerini duyup duymaması bir nevi parental kontroldedir.
  ceza küfürlerini gayet amerikan vari, lanet olsun dostumcu şekilde eder, oysa cem yılmaz'ın küfürleri, genelde, bu topraklarda yüzlerce seneden beri duyulabilecek küfürlerdendir.
  ama en önemlisi ceza karı kıza hava olsun, "cool" görünüyüm diye küfreder, cem yılmazsa komedi sanatı için.
  3 -2 ... soul forged sin
 7. 7.
  (bkz: cem yilmaz a evet ceza ya hayir)
  ... dabaddah