bugün

cem uzan mazot 1 lira olacak demiştir, kemal bey ise herkese para dağıtacağını söylüyor.
kemal kılıçdaroğlu'nda bir kusur bulamayan insanların yapmaya çalışarak bir şeyler ispatlamaya çalıştığı karşılaştırma.
cem uzana hükümetin gücü onca şirketine ve parasına yetmiştir ve yok etmişlerdir, ancak kemal kılıçdaroğluna yetmeyecektir ve buna sadece bize yakın olması sebep olacaktır.
(bkz: elma vs armut)
(bkz: götüm tutuştu başlık açarak söndürmeye çalışıyorum)
tanım: biri üçkağıtçıdır, diğeri dürüsttür.
cem uzan vaatlerinin yalan olduğunu bilir ancak kemal bey vaatlerini gerçek sanacak kadar saftır.
biri buna en temel şeyleri öğretmekle işe başlasın, şaka maka bir partinin başkanı oldu adam.
ikisi de bol bol ve boş boş vaadler yapar. ama cem uzan daha mantıklı idi. kemal kılıçdaroğlu iktidar olma vaadi veriyo lan.
(bkz: genç yobazlar rahatsız)
cem uzan daha mantıklı vaatler veriyordu. mazot 1 tl olcak falan demişti. kılıçdaroğlu iktidar olacam falan diyo.
biri komik, diğeri daha komik.
birisi sadece dokunulmazlık -hani şu sizin tayyip'in kaldırmak için söz verdiği de sonradan dansöz gibi kıvır kıvır kıvırdığı- elde edebilmek için barajı geçmeyi hedefliyordu, diğerinde öyle bir çaba yok.
(bkz: #8146676)
kemal bey 15 milyon fakire para dağıtacağını söyleyerek artırmaya yeni bir heyecan katmıştır.

cem bey ise
"ulan hadi benim vardı döner-möner dağıttım, bunun nesi var acaba." diyerek düşünmek için zaman istedi. ihale kurulu istenilen izni vererek ihaleyi haziran 2011 seçimlerinin sonrasına erteledi.
yapılacak en saçma karşılaştırmalardan biri..cem uzan vaatlerini belli bişeye dayandırmadan atıp tutuyodu,kılıçdaroğlu ise nasıl yapacaağnı yöntemlerini anlatarak konuşuyo..iyi dinlemek lazım,içinde olduğum için az biraz biliyorum
kemal kılıçdaroğlu cem uzan ın 8 yıl önceki çakma vaatlerini de aşmış ve komikten daha öte boyuta ulaşmıştır.
ve cem uzan a inanan kitle %7 de kalmış iken, tebessümle görüyoruz bu kitle %25 i bulacaktır önümüzdeki kesimlerde.
(bkz: cem uzan seçmeninin patlama yapması)
izmir' de belediye herkese 600 tl dağıtıyomuş!
sen desteksiz sallarsan adam da sana der hadi dağıt diye.
hakkaten hadi dağıt da bana bi kapak olsun.
her şeyi geçtim. arkadaş kimin parasını kime dağıtıyosun?

şimdi kılıçdaroğlu fanatikleri sarılır eksilere. sarılın koçlarım ama şu vaadlerle kandırıldığını söylediğiniz, "takım tutar gibi parti tutma" dediğiniz adamlar gibi yapmayın bari.

"parayı bulurum dedim mi bulurum!" tamam şampiyon bulursun da nerden? "arkadaşlarımız çalışıyo."
"harçları kaldırırım!" tamam da kesintiyi nerden karşılayacaksın sayın kılıçdaroğlu? sonra üniversitleri bok götürmesin?
"arkadaşlarımız çalıştı! yaparım dedim yaptım" gibi söylemler hep...

yarın da 500 gün falan ister zannedersem. sonra bir ev, bir araba di mi?

size de tanıdık geldi mi?

şimdi yukarıdaki vaadleri yerine getirir bu adam diyenleriniz varsa buyursun.

ben, herkes şakşakçılığını yaparken bu adama karşı çıkıp pasif olduğunu söyleyen ben, eğer önder sav tayfasını bu sözlükten yollarsa oy vereceğimi söyleyen ben, hayatında sol partiye oy vermesi mümkün olmayan ben, evet oyum ona.

ama yine söylüyorum. bunlar hep 20-30 yıl öncesinin siyaseti.
kemal bey mazot 1 tl olacak desin olay tamamdır.
yıllardır akaryakıtta götümüze giren kazığın büyüklüğünden afallamışken şimdi nerden çıktı bu değil mi? ee adam götüne kazığın küçüğünü sokacam diyor ve sen diyorsun ki götüm alıştı ben daha büyüğünü isterim diye. lan olum siz kazıklanmaya müstehaksınız ne diyim.
cem uzan'a oy veren yüzde 7 için ** demişlerdi, kemal bey **'ların sayısını da artırmış görünüyor.

**: demediklerini bırakmamışlardı. bütün olumsuz sıfatları bu ** içine koyabilirsiniz.*
Vaatler konusunda kk bir gömlek üstün. Sanırsın ki Suudi prens. Şimdiden milyarlık para dağıttı seçmene. Te allah ım yha.
görsel
cem uzan kurnaz .şimdi eteğinde ne varsa hepsini döküyor.aydın doğan ve feto ya karşı kim varsa .düşmanımın düşmanı dostumdur ...
cem uzan ı bilmem ama kemal kılıçdaroğlu ne dediyse haklı çıkıyor. tsk ya kumpas kurulduğunu kaç yıl önce söyledi bi hatırlayın aradan 3 yıl geçti hükümet dedi aynısını. ortadoğu politikası yanlış dedi durum ortada. 7 haziran da emekliye 2 maaş ikramiye dedi, asgari ücret dedi, taşeronu devlet istihdam etsin dedi adama yok yapamazsın dediler bugün hepsini mecburiyetten kendileri yapıyorlar. iktidar olamamıştır ancak iktidara halkın lehine bir çok şeyi de yapdırttı. birazcık objektif olalım ve hakkı sahibine teslim edelim lütfen.
cem uzan derim abi ülkenin başbakanı olsun ya vallahi adam hem karizmatik hemde daha iyi amk kılıçdaroğlu bıyığını s...ktiğim.
tarafsız gözle bakın.

hangisi daha lider duruşlu? hangisi daha karizmatik?

görsel

görsel
cem uzan silker atar.