bugün

- cem uzan oyları cahilleri temsil ediyor.
+ nereden anladın?
- o vaatlere inandıklarına göre cahildirler kesin.
+ sen kime vereceksin?
- haydar baş'a. milli ekonomi modeli. iş aş haydar baş
+ anaaam!
bir işletme öğrencisi olarak beni bilginliğimden dolayı gururlandırmış durum. *
cem uzan'ın geçen seçimde saçma bulunan tüm vaadlerinin akp tarafından uygulamaya geçirilmesi, şimdi geyik üstüne geyik çevrilen mazot vs. vaadlerinin aynısının chp ve dp tarafından program olarak sunulması sonucu insanda soru işaretleri oluşturan önermedir. eğer cem uzan'a oy veren insanlar cahilse akp'ye oy verenler nedir? ya da chp'ye oy verecek olanları ne olarak adlandırmak gerekir düşünmek gerek...
genç partinin akp oylarını böldüğü varsayılırsa gayet doğru olabilecek bir önerme.
başka parti vardıda biz mi oy vermedik - bir cahil. * *
cahillerin partisi istatistiklerle cıktı ortaya.*
giresun merkez deki konusmasini 50 kisi takip edince aklima gelen onerme.
ha uzan kardesimiz bunada bir kilif uydurmus tabii, bizde miting yok, oyle eskisi gibi olmuyor bu isler, biz tasimiyoruz halki kucakliyoruz. *
findigi polemik yapan ve bundan oy bekleyen bu zat in otobusune de cesitli laflar atilir tabii,
+ burada ne isin var, git guneydoguda askerlik yap!
+ findigi 10 ytl yap! gibi. *
mazotla hedef kitlesi kamyoncuların büyük bir kısmının gönlünü yapmıştır.
bir kamyoncunun gönlünü kazanmak kolay olmasa gerek.
saçma bir önermedir.

jean paul sartre, emil michel cioran okuyor; john cage, arnold schoenberg gibi avant-garde müzisyenleri dinliyor; ingmar bergman, andrei tarkovsky filmleri izliyorum ve oyumu cem uzan'a veriyorum. hadi bakalım.
insanları sınıflandırarak aşağılayan insanların salakça bir düşüncesi.

yoktur böyle bir şey, belki cahillikten değilde saflıktandır. sonuçta 70 artı küsür milyon insan bir arada yaşıyoruz. yıllardır her seçimden sonra söylenen biziz. demek ki sadece oy verende değil de, sistemi bu(ne sistemmiş be) hale getirendedir suç.

o değil de söylenmek dışında bi bok yapmayan kendini elit, kültürlü sanan tiplerin önyargısını anlayamıyorum ben bu konuda. hayır o da değil, yani adam en azından vaatlerini söylemiş sana ne. ahkam keseceğine git bir şeyler yap, katkıda bulun..

akp gelmesin bari oyumu chp ye vereyim zihniyetinin bir ürünü olduğundan feci kıllanmaktayım. nasolsa o da iyinin kötüsü değil mi?

yazıklar olsun dersem ne kadar klişe kaçacak değil mi?

ayrıca belirtmek istiyorum oy veren 45 milyon kişinin (ajitasyon yapayım bari biraz, gerçi kelimeyi de oray eğin den öğrendim) hepsinin birbirinden farklı dünya görüşü var, kim çıkıpta yargılayabilir ki. hayır yani belki o haklıdır belki ben, belki de sen. aslında ne biliyoruz ki. oy verecek düzgün partinin hangisi olduğunu kim belirliyor.

bu entariyi kelimelerle ve cümlelerle döşemek istiyorum ama çok yoruldum hacı, inanırmısın?
türkiye cumhuriyeti vatandaşı olup oy kullanabilme hakkına sahip, bilinçsiz, her söylenene inanan, iğne için yorganı yakabilecek potansiyele ulaşmış, verilen vaatlere göre hayallerini kuran insanların oyları ile ayakta duran bir siyasetçinin aldığı oy yüzdesinin ülkedeki cahil kesimin yüzdesi ile aynı olmasıdır...