bugün

cem karaca'nın televizyonda ezan okuyarak sonlanan hayatının trajik kırılma anlarından birisidir.
cahit berkaydan.
--spoiler--
AYNISINI YAPTIM"
-Cem Karaca'nın Özal'ın elini öpmesi ve döneklikle suçlanmasına ne diyorsunuz?
O olay benim yanımda oldu, aslı astarı yok. TBMM Foto Muhabirleri Derneği'ne konsere gittik, dönem başkanı Özal ve eşi de bizi izlemişler ve konser sonrası yanımıza gelip tebrik ettiler. Semra hanım elini Cem'e uzatırken biraz yukarı doğru tuttu Cem'de centilmenlik örneği elini öptü ama alnına koymadı. Ben de aynını yaptım. Hatta Cem, Özal'a bir espri yaptı. Çünkü ben çeneme koyup çekildim, efendim Cahit Avrupa kültürü almasıyla fark olacak gibisinden. Hele Turgut Özal'ın elini öpmek falan hiç olmadı. Ama bu olayı çok büyüttüler, Cem'i çok üzdüler yıllarca bunun sıkıntısını çekti hiç ama hiç hak etmediği halde.
--spoiler--
son dönemlerinde dinci de takılmıştır. moda neyse ona dönen bir yapısı var.
cem karaca 12 eylül darbesi sonrası vatandaşlıktan atılmıştı. turgut özal cem karaca'yı tekrar vatandaşlığa aldı ve almanya'dan türkiye'ye dönmesini sağladı. cem karaca'nın yaptığı sadece minnet duygusudur.
bizzat müzisyen arkadaşları tarafından şöyle belirtilmiştir : " O dönemde vatandaşlıktan atılması istenen Cem'i Turgut özal yanına çağırmış ve sorunu çözmüşlerdir. bunun üzerine Cem eşi Semra Özal'ın elini kibarlık olsun * diye öpmüş ve turgut özal ile de tokalaşmışlardır. Ozaman basın da büyük başlıklarla Özal'ın elini öptü haberini yapmıştır. Ordaki Özal aslında Turgut Özal değil Semra Özal'dır ve amacı tamamen kibarlıktandır".