1. 1.
  fifa nın iki kulubün isteklerini onaylaması sonucu ortaya çıkan durum. 12 takımlık iskoç liginden sıkılmış, her sene ikisinden biri şampiyon olan bu iki takım premier ligde oynayıp hem daha fazla para kazanmak, hemde başarılarının göze batmasını istiyorlar.
  3 ... sakat sinek
 2. 2.
  çok harika olacak bir değişiklik. artık premier lig in tadından yenmez ancak maçları şifreli kanaldan yayınlıyorlar onu hatırlayınca insan üzülüyor be güzin hanım.diye iç çektiğimiz durumdur.
  1 ... seniseviyorum
 3. 3.
  glascow rangers siyasi bakımdan da ingiltere'ye yakın bir takım hatta celtic'le rekabetinin bir parçası da siyasi düşünce farklılığıdır. celtic takımı iskoçya'nın ingiltere bağımlı olmaması düşüncesindeyken kendi ulusal liginden vazgeçip premier lig'de yer almak istemesi beni şaşırttı. eğer bu karar doğruysa celtic hem taraftar kaybedecektir hem de siyasi düşüncesi bir yara almıştır.
  1 -1 ... suicidal imbecile
 4. 4.
  premier ligin marka değerinin yükselmesine vesiledir.
  ... bordoblue
 5. 5.
  iki kulübün Şampiyonlar ligi ve uefa avrupa ligi'ne katılmalarını zorlaştıracak olay.
  1 ... evvesa
 6. 6.
  premier lig'e bir derbi daha eklenecek anlamına da geliyor. merak ettiğim ise iskoçya ligi'ni bundan sonra kim takar?
  1 ... uc kurusa bes kofteci
 7. 7.
  ortak bir britanya ligi kurulmasına kadar gidebilecek olay.
  1 ... kewell the wizard of oz
 8. 8.
  ingiltere liginin kalitesinin bir kademe daha artmasını sağlayacak durumdur. iki kulübün ekonomik güçlerini tam olarak bilmiyorum genelde büyük starları kadrolarına dahil edemiyorlar. gerçi bunun başlıca nedeni skimtrak iskoçya ligine kimsenin gitmek istememesi. eğer ekonomik yönden bir sorunları yoksa ingiltere liginde ilk dört sırada yer alma rekabetine dahil olabilirler.
  ... darkness85
 9. 9.
  ortak britanya ligi kurulana kadar "e nasıl iş lan?" şeklinde karşılanacak olay.

  bu yapılıyorsa, britanya ligi düzenlenmelidir evet. ingiltere'deki iskoçya'da oynuyor, iskoçya'daki ingiltere'de oynuyor, irlanda'daki iskoç kocaya kaçıyor. olmaz lan öyle.
  2 ... der meister
 10. 10.
  saçma bir olay. ülke ligleri adından da anlaşılacağı gibi ulusaldır. bunun teklifi bile zaten milliyetçi olan iskoçya'ya hakaret gibi bir şeydir. yunanistan'da da paso olympiakos ile panathinaikos şampiyon oluyor. gelsinler bizim lige bari.
  2 ... yirmibirinci yuzyil tilkisi