1. 11.
  onune gelene ayar verme yolunu secerek bu saskinliginin yerini "anaaa, birden nasil da celebrity oldum" saskinligina birakabilecek olan yazardir.

  ayrica seri eksi oy vererek de gizli bir celebrity olabilir.
  3 -1 ... limon cicegi kolonyasi
 2. 12.
  (bkz: makul fiyatlarla hızlandırılmış kurs verilir)*.
  2 -4 ... karpuzkabugu
 3. 13.
  ünlü yerine "celebrity" yazarak başlık açmaya da yeltenir bunu yapan.
  4 -1 ... dewe
 4. 14.
  çelişkili bir durum.

  insanlar hep bilinmeyeni bilmek, okunmayanı okumak, dinlenmeyeni dinlemek, ya da ne bileyim yapılmayanı yapmak ister. insanlar mesela pek kimsenin bilmediği bir yazarın kitabını okudukları ve bulundukları bir ortamda o kitabın veya o kitabın yazarının adı geçtiği zaman o kitap konusunda ''aaa evet süper kitap. ben de okumuştum.'' demek ister. bazısı mesela pek bilinmeyen bir heavy metal grubunun kendince çok güzel bir şarkısını o gruptan haberi bile olmayan bir arkadaşayıla, sevgilisiyle ya da babasıyla paylaşıp da karşılğında; ''aa süper şarkı.'' gibi şeyler duymak ister. böyle şeylerden mutlu olur. kendini bir bok zanneder (bok kötü anlamda kullanılmamıştır).

  çok bilinen veya çok tanınan şeylere bok atmak çok kolaydır. metallica kadar hiçbir heavy metal grubu küfür yememiştir mesela. neden? çünkü herkes biliyor. liseliler dinliyor. ya da lost dizisi...hayatında lost izlememiş herifler -ki ben de izlemedim- sırf herkes izliyor diye kıçından tespitler yaparak hem malum dizi hem de onun seyircilerien bok atar. dizinin hasından onlar anlar çünkü. bu tip örnekler sonsuza dek çoğaltılabilir.

  burada anlamadığım şey ise bazı insanların hem popüler olan her şeye bok atması hem de popüler olmak için her boku yemesi. ulan sen değil miydin unforgiven dinleyen adama kofti metalci diyen? p...venk!

  hem the dark blood of cursed virgin's poetry gibi isimleri olan tranquilomelancholic death metal yapan gruplar dinlersin hem de milyonlar tarafından tanınmak istersin. anarşist felsefeye girişin sittin temel kuralı'nı okursun ama ahmet altan'ın sözlük şubesini açmak istersin. ulan hani herkesin yaptığı şey sıradandı. kakaydı, boktu, e..nin a...ıydı?

  işte popüler olma yolundaki yeni trend de bu. popüler olana bok atmak. ortamda, popüler olanın aslında sıradan insanlar tarafından nasıl da haketmediği şekilde o noktaya getirildiğini vurgulayıp orijinal görünmek. sınıf atlamak. ama burada demek istemiyorum ki ''popüler olan her şey, insan, nesne... popüleriğini hakediyor.''. hayatında bir tuğla üzerine bir tuğla koymayıp da malı götürenlerle kaynıyor dünya. bunu da unutmayalım yani.

  özetle. bu konuda insanları iki gruba ayırdım ben. birinci grup popülizmi kullanarak yükselenler- ki bunlar çok kolay yükselirler- iken ikinci grup popüler olanı küçümseyerek yükselmek isteyenlerden -bunların işleri zordur- oluşur.

  not: ulan şimdi ben de popüler olmak için her haltı yiyenlere bok attım. malum şimdi de onlar popüler. ben de onlara bok atarak popüler olmaya çalışıyor olabilir miyim acaba?

  haydaaaa...
  2 ... nokia şarzı
 5. 15.
  basligina yazilan entrylerin sayisini bir saat icinde artiracak sonra azalttiracak sonra tekrar arttiracak sekilde birileriyle soz dalasina girerse bu saskinligini giderebilecek olan yazar.
  2 ... limon cicegi kolonyasi
 6. 16.
  (bkz: imitasyon ustadan celebrity olma rehberi)
  1 ... imitasyon
 7. 17.
  kutsal değerlerle dalga geçen yazardır.
  2 -3 ... hebeley episode ii
 8. 18.
  daha sözlüğe üye olurken bile komedi nicki almaya kasan yazardır.
  3 -1 ... karin
 9. 19.
  hıyar gibi başlık sıçar afedersin insanıdır. en yeni versiyonları canlı yayında ortaya sıçma yöntemini de kullanmaktalar...

  "celebrity olcam diye yola çıktın
  bikere zardanadam nedir bilir misin
  sana söyleyecek başka sözüm var
  o da yarrak afedersin" *
  ... don the frapan karl malone