bugün

sözlük gerektirirse soyunan yazardır.
(bkz: celebrity celebrity dediğin nedir ki gülüm)
ünlü * olmak için türkçe kelime yerine ingilizce kelime kullanarak anadilinin içine etmeyi bile göze almış yazardır.

edit: kötülemek malesef celebrity'i türkçe bir kelime yapmıyor.
bir de bunların grubuna, sözlükte tanınan insanlara bok atarak aklınca ayar vererek seslerini duyurmaya calışan insanlar girer, hani şu flood yapıp banlanan mırc userleri gibi ıp adreslerine ban yedilermi aynı boku gider başka serverlarda yaparlardı, ordan oraya ordan oraya sürüklenip giden tiplerdir bunlar, yeni geldikleri yerlerde dikkat çekmek için ilk cinselliği öne vururlar, götveren yazar, vurucu yazar, gibi bel altı entryleri ile denerler şanslarını, baktı ki kovulduğu yerlerden hiç birine benzemez burası, bu tarz şeylerle sesini duyuramaz (b) planına geçer, bakar, kimin açtığı başlık çabuk doluyor, kimin seveni ile sevmeyeni birbirine eşit hemen sataşmaya başlarlar, iki kişi destek verdi diye kendini ayarcı statüsüne sokar yetmezmiş gibi bir de başlık açar ayar vermeye kalkar aklınca, askeriye de abiyane bir tabir vardır, sıçtığın bok tuvalete gitmedi diye, doğrudur, şimdilik taze boktur, taze boka sinek konar, haklıdır.
(bkz: insan alti varlik olan insan)
- ben celebrity olmak istiyorum.
- himmm bunu pul koleksiyonumu gösterirken düsünürüm.
- antlastik.

bir zaman sonra....

- hani be celebrity olacaktim?
- oldun bile gülün.
- nasil yani?
- pul koleksiyonumu incelerken seni kameraya cektim, seni simdi bütün türkiye taniyor gülüm.
bu gruba, ekşi sözlükte yazmaya çalışan ama kendi yazan kendi okuyan insanlar da girer, bizim sözlüğümüzde malesef bunlardan da mevcuttur, hatta burada okuduklarıni gider orada yazar, hatta hatta bir çak arkadaşının nickini orada başlık açar, uludag sozluğun kaliteli yazarı yazar içine yalakalık olsun diye.

ne yapalım işte o tipler de burada yazarım diye gezer, bu entrynin altına sazan gibi yazar kendini belli eder.
fazla uzun ömürlu olduklarını düşünmediğim abuk yazarlardır.

celebrity olabilmek için düzgün ve özenli yazmaktan çok ipe sapa gelmez başlıklar acarlar buda yetmez hermen her başlığa ksıa kısa entry gönderirler, bkz verirler, maksat hem entry sayısını arttırmak hemde nickini olabildiğince sözlükte çok tutabilmektir. ama bunları yaparken bariz şekilde sacmalar, aptallaşır, ekseninde dönmeye başlar. yemediği ayar kalmaz, ayara ayar çekicem diye başı döner, şaşırır.

sanırki tepki görmek, sataşılmak calabrity olma yolunda ilk adımdır. ama aslında denyolugunu öne çıkarmakta yaptığı ilk adımdır. hatta sözlük için değil ama kendisi için büyük bir adımdır bu.

okuruz bu gayrette giden arkadaşların yazılarını sırasıyla, hani sözlükte "son" butonu varya, yazarın en son yazdıklarını gösteren. işte ona tıklayarak bakarız ne yazmış acaba elle tutulan diye, ama oda nesi, bir bok yok, kısa kısa cümleler, bkz lar, feryat figan bağırmalar vs. ha bide arasırada ona buna laf sokma çalışmaları yaparak kendisini küçük düşürmeler.

yani neymiş, bütün sözlük olmasada büyük bir bölümü g.tüyle gülmekteymiş bunlara. her yerde belli ederler kendilerini zaten. haftalık biri türer, gaza gelir, ya sesi kesili ucmuştur, yada yediği ayarlar bünyesinde sağlam bir yara açmıştır küsmüştür. hemen hemen tüm sözlüklerde bunlardan mevcuttur, sözlüklerin tadıdır tuzudur bizim eğlencemizdir. olması gerekende budur, her sözlüğe lazımdır.
ha bide nerden laf soksam nerden bir açıgını yakalasam diye kendi kendi yiyip perişan eden yazarlardır. yediği ayar neticesinde gider laf sokacagı adamın her şeyini karıştırır, geçmişine bakar, olmadı diğer sözlüklerde ne yazmış lan diye onlarıda inceler. olmadı yazdıgı entry i değiştirir ( evet bu kadarda küçük düşer, acizdir yapacağı birşey yoktur, editler), sormazlar mı gülüm sana, ne vardı önceki entrydei, neden korktun değiştirdin o entryi diye.
her türlü zirveye depar atarak katılan yazardir.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.