1. 1.
    Beton yetmeyeceği için taşak kısmı eksik bir heykel olacaktır.

Bir düşünce.
    8 -16 ... radikalkemalizm
  2. 2.
    Beton yetmeyeceği pek bir aşikardır, lakin heykelinin içine de kendisini sevmeyenleri hapsederek yapılırsa tadından yenmeyecek bir eylem olacaktır.
    4 -4 ... benim adim senin
  3. 3.
    elimde imkan olsa uşak meydana bir tane dikerdim de belediye akpli bu cahil zihniyet müsade etmez heykeli söker vallahi.
    -2 ... yazar cizer34
  4. 4.
    heykeli dikilecek tonla yerli yabancı kişi var iken şimdilik şu an gerekmeyen bir önerme...

Misal celal Şengör den önce güzel bir galileo heykeli dikebiliriz. Yabancı kişileri onurlandımak konusunda çok iki yüzlü ve kalın kafalıyız.

Yurt dışında atatürk heykeli dikilince sevinmesini biliyoruz. Gurur da duyuyoruz. Fakat yabancı birinin heykeli ülkemde dikilse yer yerinden oynatırlar.

Bize yapılan bu jestleri onurlandırmak güzel olabilir.

Misal italya'da Atatürk sokağı var. Bence bir Galileo heykeli de ülkemde güzel durur. Bilime resmen yön vermiştir galileo... Bize göremeyeceklerimizi görme imkanı sağlamıştır. bilimi geri kafalı skolastik düşünceye karşı savunmuş ve savunduğu şeyin sonuna kadar arkasında durmuştur. Galileo heykelini şahsen daha çok isterim. Ve daha çok hak ediyor bana göre. (Ayrıca celal hocaya da Galileo mu siz mi diye sorsalar Galileo diyeceğini düşünüyorum.)

Ayrıca bir çok ülkenin Atatürk'e olan jestinin olduğu bir liste paylaşayım size.

https://www.hurriyet.com....-dunya-sehirleri-40637698

Sonuç olarak daha celal şengöre gelene kadar çook heykeli dikilecek kişi var.
    3 ... uzay muhtari
  5. 5.
    taşaksız olacak yani..
    ... cilveloy nanayda
  6. 6.
    şöyle bir heykel olabilir. bok böceği heykeli.

celal şengör ün heykelini dikmek
    8 -3 ... kan bankasi soyan sivrisinek
  7. 7.
    bir kemalist'in çıkabileceği en yüksek seviye = heykel dikmek.
    1 -2 ... chachki
  8. 8.
    Heykelini dikmeye kalksak yediği boklara beton yetmez.
    -1 ... karamel gibson
  9. 9.
    Helada Sıçar vaziyette inşa edilmelidir.
    ... beton yetmez
  10. 10.
    Bilgiler doğruysa kendisinin yayınlanmış 1826 makalesi var ve bu makalelere 12658 atıf yapılmış. Sanıyorum 12 kitap yazmış. Bildiğimiz kadarıyla 10 ödül almış. Ki 200 makale yazmış ve 3 ödül almış olabilir. Yine bu onun başarısını gölgelemiyor.

Ve insanlar onu hâlâ bok ile hatırlıyor.

şaşırmıyorum. Türkiye; markete, hastaneye ya da kaldırım kenarına kakasını yapan insanların görüntülerinin servis edildiği, insanların toplanıp onları linç ettiği ve yaklaşık 4 ay boyunca kaka yapan insanın gündem olduğu bir ülke. Askerini bir terörist canlı canlı yakarsa 1 saat, bir insan hastaneye kakasını yaparsa 4 ay gündem olur.

Haliyle celal şengör'ün kaka ile anılması aşırı normal. Sanıyorlar ki sorun celal şengör'de, bu da sahiden çok ciddi bir sorun.

Konuya dönelim. Bir heykelinin olması ya da olmaması mühim bir mesele değil.
    1 -2 ... yere dusen ilk kezban tanesi