bugün

Şunu dikkate almayın amk. Rok'un okumuşu işte.

Boş beleş zatın boş beleş beyanıdır.
Daha sonra insan harabesi değil insan harbisi demek istedim diyebilir.
Doğru insan harabesine dönmüş durumdaydı.
insanlık harabesinin saçmalaması.
tipik celal şengör ağzı. aslında kendisi hawking'e hayranlık duyan ve aynı masada yemek yiyen birisidir ki daha önce de bahsetmişti zaten. ama hep üslubunun kurbanı oluyor.

bu 'dobra'lık ilber ortaylı'da da oluyor bazen.
büsbütün haksız da sayılmaz adam iyice yaşayan cenazeye dönmüş durumdaydı.
Klasik celal şengör uslübu biraz sivri bir dili var ama asla havking gibi bir insana hakaret etmez. insan harabesi derken sağlık durumunu betimlemek istemiş. Ama pek de hoş olmamış açıkcası.
Ölenin arkasından konuşmak ne kolay. Kendiniz ne kattiniz bu dünyaya ona bakın.
aslında kabahat bu şişkoda değil jeolojinin bilimden sayılmasında.
Hatıratından bahsederken dile getirdiği bu benzetme, hawking in fiziki vaziyetinin vehametini dile getirmek için kullandığı anlaşılıyor. Zira kendinin şahit olduğu bu durum karşısında muhatabına karşı hissettiği merhametle karışık acımasını üzüntü ve teessürünü, anlatımından mimiklerinden ses tonundan ve üslubundan anlamamak, --hocayı her ne kadar hiç sevmesem de-- büyük bir haksızlık olur kanaatindeyim. ilk başta başlığı görünce ben de kızdım sinirlendim vay vicdansız ateist diye içimden geçirdim ama izleyince hiç de öyle olmadığını anladım. Haksızlık etmeyin.

Ayrıca birisinden bahsederken içinde bulunduğu durumunu anlatmak için birebir tasvirlerde bulunmak ve olduğu gibi nakletmek, alaya da girmez gıybete de girmez.
Boksever Celal’den zırvalar.
sosyal deneylerine son vermesi gereken hoca.
hoca dedim. hoca olduğunu hatırlamalı.
ülkemizde esen açık sözlülük, patavatsızlık, fikir özgürlüğü, hakaret karmaşası rüzgarına kendini kaptırmış görünüyor.
hocam kendine gel, saygınlığını yitirme. halen daha sana saygımızı koruyoruz. ama az kaldı. umarım bi sonraki zıplayışta kendine zarar vermezsin.
Bunlarda böyle işte napalım. Tamam celal deyip geçmeli.
Izlemedim ama sinan engin'in lewandowski kimmiş demesi gibi bir şey herhalde.
alın size bahsi geçen yazının tamamı. sanmıyorum ki kimse açıp bunu okuyup da ona göre yorum yazmış olsun. entrylerin tamamına bakıyorum ve 2-3 tanesi dışında tamamen cahillik kokuyor. Bizim milletin en büyük hastalıklarından biri de işte bu, kimse araştırmak öğrenmek okumak vs istemiyor. buna zamanı yok ama herkes her konuda fikir sahibi.

http://www.haberturk.com/...i-stephen-william-hawking

bahsi geçen yazının son paragrafi aşağıdaki gibi. sizce hiç hakaret ya da küçük düşürmek gayesi güden bir yazının finaline benziyor mu?

--spoiler--

Hawking’in bazı meslektaşları, başarılarının abartıldığını, kendisine gösterilen büyük ilginin ve aldığı pek çok ödülün sebebinin hastalığının bir yansıması olduğunu iddia etmişlerdir. Ben hastalığının etkisinin kendisinin toplum içindeki büyük şöhretinde önemli bir yeri olduğunu kabul edebilirim, ama başarılarının abartıldığını sanmıyorum. Alman fizikçi Werner Israel’in (1931-) dediği gibi, Mozart kafasında tüm bir senfoniyi yaratabildiği gibi, Hawking de kafasında tüm bir evreni baştan yaratabilecek bir dehâya sahipti.

Nur içinde yat büyük adam. Umarım benim milletimden de senin gibiler bir gün çıkacaktır. Yeter ki cehaletin pençesinden artık kendimizi kurtarabilelim, kendi düşüncelerimizden korkmamayı öğrenebilelim.
--spoiler--
(bkz: S2k)
Nasıl gündeme geleceğini şaşırmış bunak.
Hakaret amacı gütmeyen beyan. Sırf kardeşlerin birbiriyle seks yapmasını temel alan yaradılış mitini benimsemiyor diye adamı karalamaya çalışmanın manası yok.
Bedeni çökmüş adamın insanlığında bir sıkıntı yok ki. Hoş olmayan benzetme.
Yahu ne programı izlemişsiniz ne de uzun bir video. Celal hoca tanıştığı hawking i fiziken tarif ederken bu tabiri kullandı ve akabinde onunla fizik konuşmak ne haddime dedi. Klasik yargısız infaz hastalığı sizdeki!
(bkz: Teşbihte hata olmaz)
bu adam kadar ukala insan görmedim. adamda özgüven var ve tavan. yalnız egoda tavan.

söylediği söz saçma. tam bir insan harabesi getirildi ne demek. Fiziksel kusurları seni ilgilendirmez.
Celal şengör hakkında düşüncelerimi yazsam mahkemelik olurum herifle. Ama boş boş eleştirmeyin. Işin aslını öğrenmeden konuşmayı çok seviyoruz mk. Her şey mübah bu millete her şey.
görsel