bugün

hadiste bildirilmiştir.

eskiden sebebini anlayamazdım ama şimdi anlayabiliyorum. finansal kölelik tarzı şeyler yapıp saf erkeklerin zaaflarından yararlanıp onları batırmalarını, erkeklerle nafakaya konmak için evlenmelerini, iyi mi kötü mü bakmadan paralı erkeklerin peşinde koşmalarını, kocaları kötüyse bile onlara tam itaat etmelerini, evli erkekleri ayartmaya çalışmalarını falan görünce cidden tam cehennemlik bunlar dedim. evet.
şu an dünyamızdakilerle uğraşmaya bile gücüm yetmediği için pek dikkate alınacak bir önerme değildir.
bu haber eğer öyle ise milyonlarca kişinin cehenneme gitmek isteyeceği için ateistler tarafından bilinçli olarak yayılan bir haberdir, oyuna gelmeyin ey müminler.
Orada da Bir erkeğe dört kadın düşüyorsa doğru bir hadis olabilir.
savaşları çıkartanlar erkek falan denmiş savaşlar sürekli olmuyor ki? belli bir dönemde olup bitiyor ve az bir erkek kesimi (içinde kadınlarda olabilir) tarafından çıkarılıyor. diğerleri ailesini vs. korumak için savaşmak zorunda kalıyor. bu savaşanlara cehennemlik diyorsan atalarımız cehennemlik diyorsun demektir, savaşan kadınlar yok diyorsun demektir.

neyse ama benim ilk entry'de anlattığım kadın tipleri her zamanda vardı ve o saydığım kötü hareketleri yapma süreleri savaşlardan daha uzundur ve süreklidir. dünyadaki en büyük savaşlar (1. ve 2. dünya savaşları) 4-5 yıl sürdü bitti. ama kadınların o kötü davranışları 15'lerinde başlasa 40-45 yaşlarına kadar sürüyor, kimisi ölesiye kadar sürdürüyor.

kısaca az bir erkek kesimi tarafından (eminim onları destekleyen karıları ve kızları vardır) çıkarılan ve 70-80 yıllık ortalama yaşam süresinin en fazla 5 yılı kadar süren kısa süreli kötülük (savaş) ile 25-30 yıl süren uzun süreli kadın kötülüğü eşit olamaz. selam ve dua ile.

cehennemde kadınların daha fazla olması normal yani.
peygamberin ölümünden 200 yıl sonra hadisleri derleyip yazmış olan buhari'nin bir uydurma hadisi.
Müslüman erkeklerin cehennem fantazisi der susarım.
Aklı olan bunun böyle olacağını bilir.
Çüküne sahip çıkamayan angut erkek hayali.

Çakma hadis kimseyi kurtarmaz.
Bi yerde görmüştüm. Kadınlar sıcak suda duş almayı seviyorlarmış, çünkü cehennemi hatırlatıyormuş.